B.J. (Bernard) Verhoeven

foto B.J. (Bernard) Verhoeven
bron: Fotoarchief Spaarnestad

Katholieke letterkundige uit Arnhem die zes jaar Tweede Kamerlid was voor de KVP. Redacteur van dagblad Het Centrum en in de jaren dertig behorend tot de Klarenbeekse kring, een groep vooruitstrevende katholieken. Dichter, schrijver, literair chroniqueur en redacteur van letterkundige tijdschriften. In de Tweede Kamer pleitbezorger van een actieve cultuurpolitiek. Was tevens directeur van een kunstacademie en toneelschool. Blijmoedige man met grote werkkracht.

KVP
in de periode 1949-1959: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Bernardus Johannes (Bernard)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Arnhem, 29 april 1897

overlijdensplaats en -datum
Arnhem, 4 juni 1965

3.

Partij/stroming

partij(en)
KVP (Katholieke Volkspartij)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/11)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 1 december 1949 tot 15 juli 1952
  • directeur Toneelacademie te Maastricht, van 1 juni 1954 tot 1 juni 1964
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 6 november 1956 tot 20 maart 1959
  • lid Provinciale Staten van Gelderland, van 17 december 1956 tot 4 juni 1965

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties (2/10)

  • lid Raad voor de Kunst, vanaf 1955
  • lid Programma Adviesraad, KRO (Katholieke Radio-Omroep), tot 4 juni 1965

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër
  • Sprak als Tweede Kamerlid tijdens de begrotingsbehandeling enkele keren over culturele zaken. Sprak ook een keer bij de begroting van Algemene Zaken over de 5-Mei-viering.

8.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Richtte het cultuurcentrum "Drakenburgh" op

verkiezingen
  • Was in 1952 vierde op de KVP-kandidatenlijst in de kieskringen Arnhem en Nijmegen en werd niet herkozen
  • Stond in 1959 op de vijftiende (onverkieskiesbare) plaats op de KVP-kandidatenlijst voor Noord- en Oost-Nederland

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.