Mr. C.H.J.A. Janssen de Limpens

foto Mr. C.H.J.A. Janssen de Limpens
bron: Fotoarchief Eerste Kamer

Zuid-Limburgse jurist, die zestien jaar Eerste Kamerlid was. Was net als zijn vader lange tijd kantonrechter, na eerder advocaat in Maastricht te zijn geweest. Wethouder in Wylré en Statenlid. Voerde als Eerste Kamerlid regelmatig het woord over justitiële en waterstaatkundige onderwerpen.

RKSP, KVP
in de periode 1932-1948: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Carolus Hubertus Josephus Alphonsus

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Roermond, 1 november 1881

overlijdensplaats en -datum
Wylré, 11 februari 1960

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • RKSP (Roomsch-Katholieke Staatspartij), tot 22 december 1945
  • KVP (Katholieke Volkspartij), vanaf 22 december 1945

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/8)

  • wethouder van Wylré, van 4 september 1931 tot 3 september 1935
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 20 september 1932 tot 27 juli 1948
  • kantonrechter te Heerlen, van 16 mei 1934 tot 1 december 1951

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/2)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/6)

  • lid Ambtenarengerecht te Heerlen
  • lid Voogdijraad te Maastricht, van 28 maart 1931 tot 1 oktober 1952

afgeleide functies, presidia etc.
  • lid Centrale Afdeling (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 28 juni 1934 tot 18 september 1934
  • lid Centrale Afdeling (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 20 juni 1939 tot 19 september 1939

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was woordvoerder justitie en waterstaat van de RKSP-Eerste Kamerfractie

opvallend stemgedrag (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Zijn vader was kantonrechter te Gulpen en wethouder van Roermond

verkiezingen
  • In 1929 kandidaat in en in 1935, 1937 en 1946 gekozen door Groep I: Noord-Brabant, Zeeland, Utrecht en Limburg

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.