Ir. H. (Herman) Fokker

foto Ir. H. (Herman) Fokker
Bron: Fotoarchief Eerste Kamer

Ingenieur die op relatief jonge leeftijd één jaar SGP-senator was, als opvolger van ds. Smits. Zoon van een orthopedisch chirurg. Werkte bij Philips en woonde lange tijd in Eindhoven. Vader van een groot gezin. Was later nog raadslid in Rhenen. Voorkomende en bescheiden afgevaardigde, die in de Eerste Kamer slechts weinig het woord voerde.

SGP
in de periode 1959-1960: lid Eerste Kamer, fractievoorzitter EK

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Herman (Herman)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Leiden, 10 maart 1921

overlijdensplaats en -datum
Capelle aan den IJssel, 23 augustus 2001

3.

Partij/stroming

partij(en)
SGP (Staatkundig-Gereformeerde Partij)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/5)

  • werkzaam bij een bedrijf in Tiel (na zijn pensionering bij Philips)
  • lid gemeenteraad van Rhenen, van september 1978 tot april 1990
  • fractievoorzitter (eenmansfractie) SGP Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 27 oktober 1959 tot 20 september 1960
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 27 oktober 1959 tot 20 september 1960

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

lid bestuur vereniging voor voortgezet onderwijs op reformatorische grondslag te Amersfoort

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Sprak in de Eerste Kamer bij de algemene beschouwingen en bij de behandeling van het wetsvoorstel tot invoering van de sporttoto

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Zijn ouders zijn in 1929 gescheiden, zijn vader hertrouwde in 1932
  • Zijn vader was arts, orthopedisch chirurg en reserve-officier van gezondheid tweede klasse

verkiezingen
  • Was in 1956 kandidaat in Groep IV: Zuid-Holland

niet-aanvaarde politieke functies
  • lid Tweede Kamer, maart 1961 (vacature-Zandt)

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.