G. Baas Kzn.

foto G. Baas Kzn.
bron: Persoonlijkheden

Uit de kring van de antirevolutionaire 'kleine luyden' afkomstig Tweede Kamerlid en christelijk vakbondsbestuurder. Kwam oorspronkelijk uit de Zaanstreek. Was korte tijd timmerman en daarna kantoorbediende bij een houthandel. Sloot zich toen aan bij de Nederlandsche Vereeniging van Christelijke Kantoor- en Handelsbedienden. Werd daarvan propagandist en bestuurder en was vanaf 1919 als voorzitter de voorman van die bond. In de jaren dertig wethouder voor maatschappelijk steun en later van gezondheidszorg in Amsterdam.

ARP
in de periode 1937-1946: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam

Gerrit

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Wormer, 26 februari 1884

overlijdensplaats en -datum
Amsterdam, 6 juni 1978

3.

Partij/stroming

partij(en)
ARP (Anti-Revolutionaire Partij)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/14)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 21 september 1937 tot 4 juni 1946
  • lid Provinciale Staten van Noord-Holland, van 4 juli 1939 tot 1 september 1941
  • lid Provinciale Staten van Noord-Holland, van 5 juni 1946 tot 1 juli 1958

gevangenschap/internering
  • geïnterneerd politiek doorgangskamp te Schoorl, van 18 juni 1941 tot 21 augustus 1941
  • geïnterneerd gijzelaarskamp te Buchenwald, van 22 augustus 1941 tot 15 november 1941
  • geïnterneerd gijzelaarskamp te Haaren, van 16 november 1941 tot 11 mei 1942
  • geïnterneerd gijzelaarskamp te Sint-Michielsgestel, van 11 mei 1942 tot 1944

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/2)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/9)

  • lid redactie orgaan der NVCKH
  • lid Tribunaal te Amsterdam, 1946

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Hield zich in de Tweede Kamer vooral bezig met verkeer, binnenlandse zaken, volksgezondheid, onderwijs en sociale zaken

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Zijn vader was gemeenteraadslid van Zaandam

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.