Mr. P.J.M. (Piet) Aalberse

foto Mr. P.J.M. (Piet) Aalberse
bron: Beeldbank Nationaal Archief

In jaren zestig voorzitter van de KVP en Tweede Kamerlid. Zoon van minister Aalberse en advocaat in Den Haag, die van huis uit gepokt en gemazeld was in de sfeer van katholieke politieke en maatschappelijke organisaties. Leidde met Schmelzer de KVP en was voorstander van christendemocratische samenwerking. Ook actief in de gemeentepolitiek in Wassenaar en Den Haag. Weinig markant, maar om zijn politieke dienstbaarheid algemeen gerespecteerd. Bescheiden man die goed kon luisteren. Na zijn vertrek uit Tweede Kamer werd hij lid van de Raad van State.

KVP
in de periode 1963-1980: lid Tweede Kamer, partijvoorzitter, lid Raad van State

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Petrus Josephus Mattheüs (Piet)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Leiden, 23 april 1910

overlijdensplaats en -datum
's-Gravenhage, 16 april 1989

3.

Partij/stroming

partij(en)
KVP (Katholieke Volkspartij)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/15)

  • voorzitter KVP, van 23 juni 1962 tot 30 maart 1968
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 5 juni 1963 tot 16 maart 1969
  • lid Raad van State, van 16 maart 1969 tot 1 mei 1980 (benoemd bij K.B. van 18 februari 1969)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/5)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/16)

  • lid Raad van Commissarissen sigarettenfabriek "Laurens", vanaf 1966
  • adviseur drs. R.F.M. Lubbers

afgeleide functies, presidia etc. (2/5)
  • lid afdeling Sociale Zaken en Volksgezondheid (Raad van State)
  • lid afdeling geschillen van bestuur (Raad van State)

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Hield zich in de Tweede Kamer onder meer bezig met sociale zaken (loonbeleid, sociale zekerheid), koninklijk huis en Koninkrijksaangelegenheden. Was in 1966 woordvoerder bij het debat over de strafonderbreking van de Duitse oorlogsmisdadiger Lages.

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.