L.A.J.M. (Laurens) Dassen MA

foto L.A.J.M. (Laurens) Dassen MA
Naar de grotere foto (verschijnt in een nieuw venster)
bron: Website voltnederland.org

Laurens Dassen (1985) is sinds 31 maart 2021 lid van de Tweede Kamerfractie van VOLT. Hij is fractievoorzitter. Voor de heer Dassen in 2018 fulltime voorzitter van Volt Nederland werd, was hij in diverse functies werkzaam voor ABN AMRO Bank. Behalve met algemeen beleid houdt de heer Dassen zich in de Kamer vooral bezig met binnenlandse zaken, buitenlandse zaken, Europese zaken, infrastructuur en waterstaat en economische zaken en klimaat.

Volt
in de periode 2021-heden: lid Tweede Kamer, fractievoorzitter TK

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Personalia

voornamen (roepnaam)
Laurens Antonius Josephus Maria (Laurens)

geboorteplaats en -datum
Eindhoven, 19 oktober 1985

2.

Partij/stroming

partij(en)
Volt Nederland

3.

Hoofdfuncties/beroepen

  • risicobeheersing /compliance ABN AMRO Bank, van mei 2012 tot september 2018
  • voorzitter Volt Nederland, vanaf december 2018 (full time)
  • fractievoorzitter Volt, Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 18 maart 2021
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 31 maart 2021

4.

Partijpolitieke functies

overzicht
  • politiek leider Volt, vanaf 23 juni 2018
  • voorzitter Stichting Ondersteuning Tweede Kamerfractie Volt, vanaf 14 april 2021

lijsttrekkerschap, etc.
  • lijsttrekker Volt Tweede Kamerverkiezingen 2021, van 24 oktober 2020 tot 17 maart 2021
  • lijsttrekker Volt Tweede Kamerverkiezingen 2023, van 31 juli 2023 tot 23 november 2023

5.

Nevenfuncties

afgeleide functies, presidia etc.
rapporteur Europees monetair beleid (Tweede Kamer der Staten-Generaal)

6.

Opleiding

voortgezet onderwijs
  • v.w.o, Sondervick College te Veldhoven

academische studie
  • bedrijfskunde (MA), Radboud Universiteit Nijmegen, van 2005 tot 2011

postacademisch onderwijs
  • innovatie, Radboud Universiteit Nijmegen, 2010
  • fintech, MIT (Massachusetts Institute of Technology), van 2016 tot 2017

7.

Activiteiten

als parlementariër
  • Bracht in 2022 samen met Pieter Omtzigt een initiatiefnota uit over wettelijke maatregelen om de integriteit bij bewindspersonen en de ambtelijke top te bevorderen (36.101)
  • Bracht in 2022 samen met Pieter Omtzigt, Khadija Arib (PvdA), Farid Azarkan (DENK), Sylvana Simons (BIJ1) en Caroline van der Plas (BBB) een initiatiefnota uit over de uithuisplaatsingen na het kinderopvangtoeslagschandaal ('recht doen waar recht ontbreekt') (36.096)
  • Diende in 2023 samen met Chris Stoffer (SGP), Peter Valstar (VVD) en Derk Boswijk (CDA) een initiatiefwetsvoorstel in over meerjarig integraal beheer van de financiering en bekostiging van het defensiematerieelbegrotingsfonds (36.353)
  • Bracht in 2023 samen met Mirjam Bikker (ChristenUnie) een initiatiefnota uit over de versterking van het parlement. Deze initiatiefnota omvatte bijvoorbeeld een verhoging van het aantal Kamerleden van 150 naar 250 leden, en het organiseren van visiedebatten in de Tweede Kamer (36.406)

8.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Groeide op in Knegsel

verenigingen, sociëteiten, genootschappen etc.
  • lid voetbalvereniging Knegselse Boys (in zijn jeugd)
  • lid Fanfareorkest te Knegsel

9.

Publicaties van/over

literatuur/documentatie
Petra de Koning, "'Misschien zijn we niet altijd gehaaid genoeg, nee'", NRC 11 en 12 februari 2023

10.

Familie/gezin

huwelijk/samenlevingsvorm
samenwonend


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.