L.W.E. (Léon) de Jong

foto L.W.E. (Léon) de Jongvergrootglas Leon de Jong (1982) was van 17 juni 2010 tot 20 september 2012 Tweede Kamerlid voor de PVV. Hij was fulltime muzikant (zanger in een band). Als Kamerlid hield hij zich vooral bezig met sociale zaken en werkgelegenheid en met infrastructuur. In maart 2014-oktober 2015 was hij raadslid (fractievoorzitter) in Den Haag. De heer De Jong is nu medewerker van de PVV-fractie in het Europees Parlement.

PVV
in de periode 2010-2012: lid Tweede Kamer

voornamen (roepnaam)

Leon Willem Evert (Léon)

personalia

geboorteplaats en -datum
Gouda, 31 augustus 1982

partij/stroming

partij(en)
PVV (Partij voor de Vrijheid)

hoofdfuncties en beroepen

  • verkoopmedewerker detailhandel, van 2001 tot 2004
  • bedrijfsleider detailhandel, van 2004 tot 2005
  • commercieel adviseur financiële instelling, van 2006 tot 2007
  • zanger (fulltime), van 2007 tot 2010 (zong in de tweepersoonsband 'In Front')
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 17 juni 2010 tot 20 september 2012
  • lid gemeenteraad van 's-Gravenhage, van 27 maart 2014 tot 1 november 2015
  • medewerker PVV-fractie Europees Parlement, vanaf oktober 2015

wetenswaardigheden

woonplaats
Maarssen

uitgebreide versie

uitgebreide versie
Van deze pagina bestaat een uitgebreide versie met partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding, wetenswaardigheden etc. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft. reageer

Bovenstaande gegevens zijn ontleend aan het biografisch archief van het Parlementair Documentatiecentrum (PDC) van de Universiteit Leiden en betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was.
Aanvullingen en gemotiveerde correcties ontvangt PDC graag. U kunt hiervoor de "reageer-keuze" aan de rechterzijde van deze pagina gebruiken of uw aanvullingen per post sturen naar PDC, antwoordnummer 10801, 2501 BW Den Haag of per email aan info@biografieen.com.