Drs. P. (Peter) van Dalen

foto Drs. P. (Peter) van Dalenvergrootglas Peter van Dalen (1958) is sinds 14 juli 2009 lid van het Europees Parlement. Hij maakt deel uit van de fractie van de Europese Conservatieven en Hervormers. De heer Van Dalen was lijsttrekker van ChristenUnie/SGP bij de Europese verkiezingen van 2009 en 2014. Hij was hoofdinspecteur bij de Toezichtseenheid Binnenvaart van de Inspectie Verkeer en Waterstaat en daarvoor onder meer medewerker van een Europarlementariër en lid van de gemeenteraad van Houten. De heer Van Dalen houdt zich in het Europees Parlement met name bezig met vervoer en toerisme en het visserijbeleid.

ChristenUnie
in de periode 2009-heden: lid Europees Parlement

voornaam (roepnaam)

(Peter)

personalia

geboorteplaats en -datum
Zwijndrecht, 3 september 1958

levensbeschouwing
Protestants

partij/stroming

partij(en)
  • RPF (Reformatorische Politieke Federatie)
  • ChristenUnie

fractie Europees Parlement
Fractie van Europese Conservatieven en Hervormers

hoofdfuncties en beroepen

  • beleidsmedewerker RPF-fractie Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 1981 tot 1983
  • part-time leraar geschiedenis, streeklycea te Zwolle en Ede, van 1983 tot 1985
  • docent geschiedenis en staatsinrichting, Evangelische School voor Journalistiek te Amersfoort, van 1983 tot 1 maart 1985
  • fractiemedewerker L. van der Waal, lid Europees Parlement, van 1 maart 1985 tot 16 maart 1989
  • ambtenaar ministerie van Verkeer en Waterstaat, van 16 maart 1989 tot 1 oktober 1990
  • senior beleidsmedewerker ministerie van Verkeer en Waterstaat, van 1 oktober 1990 tot 1 november 1995
  • lid gemeenteraad van Houten, van 12 april 1994 tot 14 april 1998
  • plaatsvervangend hoofd Hoofdafdeling beleid voor binnenvaart en natte infrastructuur, ministerie van Verkeer en Waterstaat, van 1 november 1995 tot 1 november 1997
  • hoofd Hoofdafdeling beleid voor binnenvaart en natte infrastructuur, ministerie van Verkeer en Waterstaat, van 1 november 1997 tot 1 november 2001
  • plaatsvervangend directeur divisie luchtvaart, Inspectie Verkeer en Waterstaat, van 1 november 2001 tot 1 juli 2005
  • hoofdinspecteur-directeur, toezichtseenheid binnenvaart, Inspectie Verkeer en Waterstaat te Rotterdam, van 1 juli 2005 tot 1 juni 2009 (toezicht gevaarlijke stoffen en milieu)
  • lid Europees Parlement, vanaf 14 juli 2009

activiteiten

op het gebied van de EU
  • Verloor in 2004 met gering verschil de strijd om het lijsttrekkerschap bij de Europese Verkiezingen van Hans Blokland.
  • Bracht in 2010 een rapport uit over het zeevervoersbeleid
  • Nam in 2015 samen met SP'er Dennis de Jong het initiatief voor een parlementaire intergroep voor vrijheid van godsdienst of geloof en religieuze tolerantie. Hij werd daarvan co-voorzitter.

uitgebreide versie

uitgebreide versie
Van deze pagina bestaat een uitgebreide versie met partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding, wetenswaardigheden etc. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft. reageer

Bovenstaande gegevens zijn ontleend aan het biografisch archief van het Parlementair Documentatiecentrum (PDC) van de Universiteit Leiden en betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was.
Aanvullingen en gemotiveerde correcties ontvangt PDC graag. U kunt hiervoor de "reageer-keuze" aan de rechterzijde van deze pagina gebruiken of uw aanvullingen per post sturen naar PDC, antwoordnummer 10801, 2501 BW Den Haag of per email aan info@biografieen.com.