Drs. A.S. (Sabine) Uitslag

foto Drs. A.S. (Sabine) Uitslagvergrootglas Sabine Uitslag (1973) was van 3 september 2008 tot 20 september 2012 Tweede Kamerlid voor het CDA. In de periode 8 april-29 juli 2008 verving zij Mirjam Sterk, die in die periode met zwangerschaps- en bevallingsverlof was. Zij was zelf in januari-arpil 2012 met zwangerschaps- en bevallingsverlof. Sabine Uitslag werkte bij het wetenschappelijk bureau van het CDA. Daarvoor was zij werkzaam in de zorgsector. Mevrouw Uitslag genoot met name in Twente bekendheid als zangeres van rockband ZIPPER en zingt nu in coverband Spinrock. In de Tweede Kamer hield zij zich bezig met het zorgbeleid (verpleeghuizen, WMO, AWBZ), alcohol- en drugsbeleid en jeugdbeleid.

CDA
in de periode 2008-2012: lid Tweede Kamer

voornamen (roepnaam)

Albertje Sabine (Sabine)

personalia

geboorteplaats en -datum
Westerhaar (gem. Vriezenveen), 4 maart 1973

levensbeschouwing
Protestants

partij/stroming

partij(en)
CDA (Christen-Democratisch Appèl)

hoofdfuncties

  • verpleegkundige (bij P.W. Janssen Deventer, 't Bouwhuis te Enschede, Thuiszorg Den Ham, Twenteborgh ziekenhuis Alemelo, SMT Hengelo, MST Enschede (verspreid over de tijd) 
  • docent verpleegkunde ROC Oost "'t Venderink" te Hengelo (Ov.), van augustus 1996 tot augustus 1997 
  • praktijkbegeleider verzorging en kwaliteitscoërdinator verpleeghuis "Krönnenzommer" te Hellendoorn, van oktober 1997 tot januari 1999 
  • kwaliteitscoördinator verpleeghuis "Krönnenzommer" te Hellendoorn, van oktober 1997 tot januari 1999 
  • hoofd Opleiding en Adhesie, GGZ Midden-Overijssel te Deventer, van januari 1999 tot augustus 2003 
  • hoofd Zorg Expertise in de gehandicaptenzorg (ZOZIJN), van augustus 2003 tot september 2006 
  • consultant "Isala Klinieken" te Zwolle, van september 2006 tot januari 2007 
  • stafmedewerker Wetenschappelijk Instituut voor het CDA, van januari 2007 tot 1 september 2008 
  • zelfstandige/ondernemer, vanaf januari 2007 
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 8 april 2008 tot 29 juli 2008 
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 3 september 2008 tot 23 december 2011 
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 23 april 2012 tot 20 september 2012 
  • zelfstandig ondernemer (organisatiestrateeg, dagvoorzitter, spreker, lobbyist) "Salijn" te Welsum, vanaf oktober 2012 
  • voorzitter Nederlandse Vereniging van Huidtherapeuten, vanaf 23 mei 2013 

partijpolitieke functies

vorige
  • lid fractiebegeleidingscommissie V&V (verpleegkundigen en verzorgenden) CDA (adviesorgaan van de Tweede Kamerfractie voor de gezondheidszorg) 
  • voorzitter fractiecommissie Jeugd & Gezin 

nevenfuncties

huidige
  • lid Raad van Toezicht Vérian (Thuiszorgorganisatie te Apeldoorn), vanaf april 2005 
  • vicevoorzitter 'Karel de Vijfde'-overleg (overleg tussen politiekgeïnteresseerde verzorgden en verpleegkundigen), vanaf april 2006 
  • lid bestuur Sportraad Overijssel, vanaf januari 2007 
  • lid bestuur Stichting Vrijwilligerswerk Overijssel te Zwolle, vanaf februari 2007 
  • lid Raad van Toezicht Stichting VO Haaglanden, vanaf 2010 
  • voorzitter NVH (Nederlandse Vereniging van Huidtherapeuten), vanaf mei 2013 

vorige
  • lid bestuur vereniging voor verplegingswetenschappers 

opleiding

lager onderwijs
  • Christelijke lagere school "Rehoboth" te Westerhaar 

voortgezet onderwijs
  • m.a.v.o. te Vriezenveen, van 1984 tot 1985 
  • h.a.v.o., "Christelijk Lyceum Almelo", van 1985 tot 1990 

hoger beroepsonderwijs
  • verpleegkunde (HBO-V), "Saxion Hogeschool" te Enschede, van 1990 tot 1997 

academische studie
  • gezondheidsheidswetenschappen: verplegingswetenschap, Rijksuniversiteit Limburg te Maastricht, tot 1997 

overige opleidingen
  • management gezondheidszorg, Hogeschool Arnhem/Nijmegen, tot 2000 
  • top class bestuurskunde, Erasmus Universiteit Rotterdam, 2006 

activiteiten

als parlementariër
  • Hield zich in 2008-2010 onder meer bezig met het jeugd- en gezinsbeleid, gehandicaptenzorg (jeugd), arbeidsmarktbeleid in de zorg en industriebeleid 
  • Diende in 2012 samen met Joöl Voordewind, Kees van der Staaij (SGP) en Sabine Uitslag (CDA) een initiatiefwetsvoorstel in over verhoging van de leeftijdsgrenzen in de Drank- en Horecawet en over verankering van preventie en handhaving. 

wetenswaardigheden

algemeen
  • Verving op grond van artikel X10 van de Kieswet van 8 april tot 29 juli 2008 Mirjam Sterk als Tweede Kamerlid 
  • Werd op grond van artikel X10 van de Kieswet tussen 23 december 2011 en 23 april 2012 tijdelijk vervangen door Francisca Joldersma 

uit de privésfeer
Haar vader was metaalarbeider

verkiezingen
  • Werd bij de Tweede Kamerverkiezingen in 2010 met voorkeurstemmen gekozen; kreeg 15.993 stemmen 

woonplaats
Welsum

verenigingen, sociëteiten, genootschappen etc.
lid "Den Treek", landelijk netwerk groep V&V sector stakeholders, vanaf 2004

hobby's
  • zwemsport (lid a-selectie VZPC) 
  • zingen (zong in de rockband ZIPPER en in de coverband Spinrock) 
  • wandelen 

publicaties/bronnen

literatuur/documentatie
  • Herman Staal, "Op dag één al in een talkshow", NRC Handelsblad (Jong op het Binnenhof), december 2008 
  • Arno Gelder, "'Ik ben hartstikke eigenwijs'", AD Weekend, 6 en 7 oktober 2012 

familie/gezin

huwelijk/samenlevingsvorm
samenwonend

kinderen
1 dochter

Bovenstaande gegevens zijn ontleend aan het biografisch archief van het Parlementair Documentatiecentrum (PDC) van de Universiteit Leiden en betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was.
Aanvullingen en gemotiveerde correcties ontvangt PDC graag. U kunt hiervoor de "reageer-keuze" aan de rechterzijde van deze pagina gebruiken of uw aanvullingen per post sturen naar PDC, antwoordnummer 10801, 2501 BW Den Haag of per email aan info@biografieen.com.