R.C. (Roel) Robbertsen

foto R.C. (Roel) Robbertsenvergrootglas Roel Robbertsen (1948) was van 1 juni 2007 tot 7 juni 2013 Commissaris van de Koningin in Utrecht. Hij was eerder onder meer wethouder, lid van Gedeputeerde Staten in Utrecht, en burgemeester van Ede. De heer Robbertsen is lid van het CDA.

in de periode 2007-2013: Commissaris van de Koning(in)

voornamen (roepnaam)

Roelof Cornelis (Roel)

personalia

geboorteplaats en -datum
Renswoude, 6 oktober 1948

levensbeschouwing
Protestants

partij/stroming

partij(en)
CDA (Christen-Democratisch Appèl)

hoofdfuncties en beroepen

  • zelfstandig ondernemer (varkensboer) te Renswoude, vanaf 1965 
  • lid gemeenteraad van Renswoude, van 5 september 1978 tot 1 mei 1990 
  • wethouder van Renswoude, van 1979 tot 1 mei 1990 
  • lid Provinciale Staten van Utrecht, van 15 april 1991 tot januari 2002 
  • lid Gedeputeerde Staten van Utrecht (belast met onder meer milieu, bestuurlijke organisatie, landinrichting, natuur, landschap, economische zaken en werkgelegenheid), van april 1995 tot 1 januari 2002 
  • burgemeester van Ede, van 1 januari 2002 tot 1 juni 2007 
  • Commissaris van de Koning (tot 30 april 2013 'van de Koningin') in Utrecht, van 1 juni 2007 tot 7 juni 2013 (installatie 7 juni 2007) 

partijpolitieke functies

lijsttrekkerschap etc.
  • lijsttrekker CDA Provinciale Statenverkiezingen in Utrecht, 1999 

nevenfuncties

huidige
  • vicevoorzitter Comité van Toezicht Operationeelprogramma EFRO-west 
  • lid Raad van Commissarissen "Onderlinge Bossen Verzekering" 
  • lid Raad van Advies Stichting SOS Kayamandi Zuid-Afrika 
  • voorzitter Raad van Toezicht Stichting Philadelphiazorg 
  • lid Comité van Toezicht Flora en Fauna-Examens 
  • lid bestuurslid Stichting "Kasteel Loenersloot" 
  • lid Raad van Advies Universitair Centrum Sportgeneeskunde 
  • voorzitter Raad van Toezicht "Christelijke Hogeschool Ede" 
  • voorzitter Platform stationsgebied Driebergen-Zeist 
  • voorzitter bestuur FPG (Federatie Particulier Grondbezit) 

vorige
  • lid dagelijks bestuur Valleicommissie 
  • vicevoorzitter Rabobank te Renswoude 
  • vicevoorzitter Scholengemeenschap te Maarsbergen 
  • lid bestuur diverse brancheorganisaties 
  • voorzitter Prins Bernhard Cultuurfonds Utrecht 
  • voorzitter Raad van Toezicht Stichting Beheer "Kasteel Huis Doorn" 
  • voorzitter Raad van Toezicht "Het Utrechts Landschap" 
  • voorzitter Raad van Toezicht Stichting "De Utrechtse Molens" 
  • lid college van Regenten "Slot Zuylen" 
  • voorzitter bestuurlijk platform Hart van de Heuvelrug 
  • voorzitter Stichting "Leenheren van het Sticht" 

opleiding

lager onderwijs
  • lagere school te Ederveen 

voortgezet onderwijs
  • h.b.s.-a, "Christelijk Lyceum" te Veenendaal, tot 1965 

wetenswaardigheden

ridderorden
Officier in de Orde van Oranje-Nassau, 6 juni 2013

publicaties/bronnen

publicaties
Jisca Cohen, "Robbertsen gaat altijd voor de oplossing", Staatscourant, 7 juni 2007

familie/gezin

huwelijk/samenlevingsvorm
gehuwd

kinderen
1 dochter en 1 zoon

Bovenstaande gegevens zijn ontleend aan het biografisch archief van het Parlementair Documentatiecentrum (PDC) van de Universiteit Leiden en betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was.
Aanvullingen en gemotiveerde correcties ontvangt PDC graag. U kunt hiervoor de "reageer-keuze" aan de rechterzijde van deze pagina gebruiken of uw aanvullingen per post sturen naar PDC, antwoordnummer 10801, 2501 BW Den Haag of per email aan info@biografieen.com.