P. (Paul) van Buitenen

foto P. (Paul) van Buitenenvergrootglas Paul van Buitenen (1957) was in 2004-2009 lid van het Europees Parlement voor de door hem opgerichte partij Europa Transparant. Prominent klokkenluider. De heer van Buitenen werkte ruim tien jaar voor de Europese Commissie, en haalde in 1999 de internationale pers met onthullingen over budgettaire misstanden bij dit EU-orgaan. In het Europees Parlement hield hij zich vooral bezig met de financiële controle op de uitgaven van EU-instellingen. Hij is nu weer ambtenaar bij de EU.

Europa Transparant
in de periode 2004-2009: lid Europees Parlement

voornaam (roepnaam)

Paul (Paul)

personalia

geboorteplaats en -datum
Breda, 28 mei 1957

levensbeschouwing
Christen, lid evangelische gemeente Jefta te Breda

partij/stroming

partij(en)
  • Agalev (Anders Gaan Leven, Belgische groene partij), omstreeks 1999
  • SP (Socialistische Partij), omstreeks 2002
  • Europa Transparant, van 20 februari 2004 tot 1 januari 2008 (politieke beweging)

fractie Europees Parlement
Groenen

hoofdfuncties en beroepen

  • budget-ambtenaar, Technische Universiteit Delft, van 1986 tot 1990
  • financieel ambtenaar, directoraat-generaal Onderwijs en Opleidingen van de Europese Commissie in Brussel, van 1990 tot 1997
  • assistent-accountant, interne accountantsdienst van de Europese Commissie, van januari 1998 tot december 1998
  • medewerker Dienst Gebouwenbeheer van de Europese Commissie, van april 1999 tot september 2002
  • financieel controleur, politiedistrict Breda, van september 2002 tot 2003
  • medewerker Europese Commissie, van 2003 tot juli 2004
  • lid Europees Parlement, van 20 juli 2004 tot 14 juli 2009
  • financieel medewerker, directoraat-generaal voor Onderzoek, Europese Commissie, vanaf 15 juli 2009

wetenswaardigheden

woonplaats
Breda

uitgebreide versie

uitgebreide versie
Van deze pagina bestaat een uitgebreide versie met partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding, wetenswaardigheden etc. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft. reageer

Bovenstaande gegevens zijn ontleend aan het biografisch archief van het Parlementair Documentatiecentrum (PDC) van de Universiteit Leiden en betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was.
Aanvullingen en gemotiveerde correcties ontvangt PDC graag. U kunt hiervoor de "reageer-keuze" aan de rechterzijde van deze pagina gebruiken of uw aanvullingen per post sturen naar PDC, antwoordnummer 10801, 2501 BW Den Haag of per email aan info@biografieen.com.