Aleid Wolfsen (PvdA) benoemd tot burgemeester van Utrecht

vrijdag 9 november 2007, 17:29

Het kabinet heeft PvdA-Tweede Kamerlid Aleid Wolfsen per 1 januari 2008 benoemd tot burgemeester van Utrecht. De heer Wolfsen is sinds 2002 justitiewoordvoerder van de PvdA-fractie. Daarvoor was hij rechter. De gemeenteraad van Utrecht droeg hem voor benoeming voor, na het mislukte burgemeestersreferendum. Wolfsen is de opvolger van Annie Brouwer-Korf.

bron: persbericht ministerraad


overzicht burgemeester van Utrecht

 
, P.E.J. den, P.E.J. den, vanaf 1 juli 2020
Zanen, J.H.C. vanZanen, J.H.C. van, van 1 januari 2014 tot 1 juli 2020
Wolfsen, A. Wolfsen, A., van 2 januari 2008 tot 1 januari 2014
Brouwer-Korf, A.H. Brouwer-Korf, A.H., van 1 juli 1999 tot 1 januari 2008
Opstelten, I.W. Opstelten, I.W., van 1 november 1992 tot 16 februari 1999
Vos-van Gortel, M.W.M. Vos-van Gortel, M.W.M., van 1 april 1981 tot 1 oktober 1992
Vonhoff, H.J.L. Vonhoff, H.J.L., van 16 augustus 1974 tot 16 december 1980
Tuyll van Serooskerken, H.G.I. baron vanTuyll van Serooskerken, H.G.I. baron van, van 16 mei 1970 tot 1 juni 1974
Ranitz, C.J.A. deRanitz, C.J.A. de, van 15 december 1948 tot 1 mei 1970
Pelkwijk, G.A.W. terPelkwijk, G.A.W. ter, van 7 mei 1945 tot 1 april 1948
Pelkwijk, G.A.W. terPelkwijk, G.A.W. ter, van 15 januari 1934 tot 1 april 1942
Fockema Andreae, J.P. Fockema Andreae, J.P., van 1 april 1914 tot 1 december 1933
Lynden, A.F. baron Lynden, A.F. baron, van 16 maart 1908 tot 16 maart 1914
Reiger, B. Reiger, B., van 1 november 1891 tot 31 januari 1908
Boer, W.R. Boer, W.R., van 1 april 1878 tot 1 november 1891
Kien, N.P.J. Kien, N.P.J., van 10 maart 1839 tot 1 maart 1878
Asch van Wijck, H.M.A.J. vanAsch van Wijck, H.M.A.J. van, van 1 januari 1827 tot 1 januari 1839
Heeckeren van Brandsenburg, W.R. baron vanHeeckeren van Brandsenburg, W.R. baron van, van 1817 tot 1824