Rotterdamse raad draagt Aboutaleb (PvdA) voor als nieuwe burgemeester

vrijdag 17 oktober 2008, 8:41

De Rotterdamse gemeenteraad heeft PvdA-staatssecretaris van Sociale Zaken en Werkgelegenheid Ahmed Aboutaleb als eerste op de voordracht gezet voor het burgemeesterschap van Rotterdam. Het kabinet neemt als regel de voordracht van de gemeenteraad over.

Aboutaleb volgt dan in januari Ivo Opstelten als burgemeester op. Hij is dat geval de tweede bewindspersoon die tussentijds vertrekt. Eerder werd CDA-staatssecretaris Van der Knaap burgemeester van Ede.

De burgemeester van Rotterdam was tussen 1952 en 1992 steeds van PvdA-huize. Opstelten was na Oud de tweede VVD-burgemeester van Rotterdam.

bron: www.rotterdam.nl


burgemeesters van Rotterdam

Aboutaleb, A. Aboutaleb, A., vanaf 5 januari 2009
Opstelten, I.W. Opstelten, I.W., van 16 februari 1999 tot 1 januari 2009
Peper, A. Peper, A., van 16 maart 1982 tot 3 augustus 1998
Louw, A.A. van derLouw, A.A. van der, van 16 november 1974 tot 11 september 1981
Thomassen, W. Thomassen, W., van 16 april 1965 tot 1 november 1974
Walsum, G.E. vanWalsum, G.E. van, van 1 juli 1952 tot 1 maart 1965
Oud, P.J. Oud, P.J., van 7 mei 1945 tot 1 juni 1952
Müller, F.E. Müller, F.E., van 29 oktober 1941 tot 5 mei 1945
Oud, P.J. Oud, P.J., van 15 oktober 1938 tot 10 oktober 1941
Droogleever Fortuyn, P. Droogleever Fortuyn, P., van 15 oktober 1928 tot 6 september 1938
Wytema, J. Wytema, J., van 15 september 1923 tot 11 juli 1928
Aalten jr., S.J.L. vanAalten jr., S.J.L. van, van 15 december 1922 tot 4 september 1923
Zimmerman, A.R. Zimmerman, A.R., van 1 mei 1906 tot 15 maart 1923
Jacob, F.B. s'Jacob, F.B. s', van 1 december 1893 tot 1 mei 1906
Lycklama à Nijeholt, P. Lycklama à Nijeholt, P., van 1 december 1891 tot 1 december 1893
Vening Meinesz, S.A. Vening Meinesz, S.A., van 15 februari 1881 tot 15 oktober 1891
Vollenhoven, J. vanVollenhoven, J. van, van 5 juni 1866 tot 16 februari 1881
Hoffmann, J.F. Hoffmann, J.F., van 1 januari 1845 tot 1 juni 1866
Bichon van IJsselmonde, M.C. Bichon van IJsselmonde, M.C., van 8 maart 1824 tot 1 april 1845
Hoog, M. Hoog, M., van 7 juli 1814 tot 1824