Tweede Kamerfractie ChristenUnie (CU)

De fractie van de ChristenUnie heeft sinds de Tweede Kamerverkiezingen van 15 maart 2017 vijf leden, evenveel als na de verkiezingen van september 2012.

De fractie ontstond op 13 maart 2001 door een samenvoeging van de fracties van RPF en GPV en telde toen vijf leden.

Van februari 2007 tot oktober 2010 was de ChristenUnie-fractie een regeringsfractie. Sinds 26 oktober 2017 behoort de CU opnieuw tot de regeringspartijen.

Fractievoorzitter is Gert-Jan Segers. Secretaris van de fractie is Joël Voordewind.

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Huidige leden

2.

Historisch overzicht fractievoorzitters

In onderstaand overzicht zijn de drie laatste fractievoorzitters opgenomen. Neem contact op met de redactie voor een volledig overzicht.

fotonaamaanvang functieeinde functie
Foto G.J.M. (Gert-Jan)  SegersG.J.M. (Gert-Jan) Segers2015
Arie SlobA. (Arie) Slob20112015
Mr. A. (André) RouvoetA. (André) Rouvoet20102011

Meer over


Bent u als journalist of wetenschapper op zoek naar statistische gegevens over personen uit het biografisch archief, bijvoorbeeld gemiddelde leeftijd, ervaring, herkomst, beroep, m/v of zittingsduur? De redactie van PDC kan deze gegevens onder voorwaarden beschikbaar stellen voor wetenschappelijk onderzoek en journalistieke publicaties. Neem voor meer informatie contact op.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.