Jhr.Mr. A.A. Deutz van Assendelft

foto Jhr.Mr. A.A. Deutz van Assendelft
bron: Rijksbureau voor Kunsthistorische Documentatie

Lid van het Amsterdamse patriciaat, die na 1814 zitting had in de Staten-Generaal en Tweede en Eerste Kamer. Staatsgezind regent die ten tijde van de Republiek in de Amsterdamse Vroedschap zat en schepen was. Had onder meer bezittingen in Kennemerland en ten zuiden van Amsterdam. Vanaf 1821 was hij drie jaar burgemeester van Amsterdam en daarna wethouder. Koning Willem I benoemde hem in 1831 tot Eerste Kamerlid. Dat bleef hij tot zijn dood in 1833.

regeringsgezinden ten tijde van Willem I
in de periode 1814-1833: lid notabelenvergadering, lid Staten-Generaal, lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Andries Adolf

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Amsterdam, 6 november 1764

overlijdensplaats en -datum
Amsterdam, 17 juni 1833

3.

Partij/stroming

stroming(en)
  • staatsgezind (ten tijde van de Republiek)
  • regeringsgezind (ten tijde van Willem I)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/18)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 21 september 1815 tot 19 oktober 1818 (voor Holland)
  • lid college van burgemeesters van Amsterdam, van 19 april 1821 tot 1 maart 1824
  • wethouder van Amsterdam, van 1 maart 1824 tot 1830
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 27 december 1831 tot 17 juni 1833

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties (2/7)

  • president vergadering van zetters der directe belastingen
  • houtvester

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Zijn vader behoorde tot de Amsterdamse regentenklasse

predicaten/adellijke titels
  • jonkheer, 28 augustus 1814

8.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.