Prof.Dr. M.J. (Maarten) Verkerk

foto Prof.Dr. M.J. (Maarten) Verkerk
bron: Eerste Kamer der Staten Generaal

Maarten Verkerk (1953) is sinds 11 juni 2019 lid van ChristenUnie-fractie in de Eerste Kamer. Hij is bijzonder hoogleraar christelijke wijsbegeerte aan de Technische Universiteit Eindhoven en de Universiteit Maastricht. Professor Verkerk maakte deel uit van de Commissie-Schnabel die adviseerde over 'voltooid leven'. De heer Verkerk houdt zich als Eerste Kamerlid bezig met binnenlandse zaken, volksgezondheid, welzijn en sport en infrastructuur, waterstaat en ruimtelijke ordening.

ChristenUnie
in de periode 2019-heden: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Maarten Johannes (Maarten)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Ruwiel (Utr.), 3 augustus 1953

3.

Partij/stroming

partij(en)
ChristenUnie

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/8)

  • bijzonder hoogleraar christelijke wijsbegeerte, Technische Universiteit Eindhoven, van 2004 tot december 2017 (vanwege de Stichting voor Reformatorische Wijsbegeerte)
  • bijzonder hoogleraar christelijke wijsbegeerte, Universiteit Maastricht, van juli 2008 tot 1 oktober 2019 (vanwege de Stichting voor Reformatorische Wijsbegeerte)
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, vanaf 11 juni 2019

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties

huidige (2/3)
  • lid bestuur Stichting Toekomstbeeld der Techniek
  • lid bestuur Werkgroep ManVrouwKerk

vorige (2/3)
  • lid bestuur VitaValley, van april 2008 tot januari 2018
  • lid adviescommissie Voltooid leven (ingesteld door de ministers van Volksgezondheid, Welzijn en Sport en Justitie en Veiligheid), van 2015 tot februari 2016

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

8.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.