Drs. K.A.E. (Kirsten) van den Hul

foto Drs. K.A.E. (Kirsten) van den Hulvergrootglas

Kirsten van den Hul (1976) is sinds 23 maart 2017 lid van de Tweede Kamerfractie van de PvdA . Zij was onafhankelijk verandermanager en was onder meer columniste van het Algemeen Dagblad en Trouw. Verder werkte zij bij het Europees Cultuurfonds, was zij vrouwenvertegenwoordiger op de algemene vergadering van de Verenigde Naties en was zij gastdocent en gastspreekster. Mevrouw Van den Hul is woordvoerster onderwijs, wetenschappen, media, emancipatie, buitenlandse handel en ontwikkelingssamenwerking.

PvdA
in de periode 2017-heden: lid Tweede Kamer

Voornamen (roepnaam)

Kirsten Auke Elisabeth (Kirsten)

Personalia

geboorteplaats en -datum
Deventer, 18 augustus 1976

Partij/stroming

partij(en)
  • GroenLinks (korte tijd)
  • PvdA (Partij van de Arbeid)

Hoofdfuncties/beroepen (3/11)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 23 maart 2017
  • columniste dagblad "Trouw", van mei 2015 tot december 2016
  • columniste Algemene Dagblad, van april 2011 tot januari 2015

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

Nevenfuncties

huidige
  • gastdocent Haagse Hogeschool, vanaf januari 2015
  • gastdocent Universiteit van Amsterdam, vanaf 2015

vorige (2/5)
  • vicevoorzitter Humanity House, van maart 2015 tot januari 2017
  • lid verenigingsbestuur Nederlandse Rode Kruis, van juni 2014 tot 23 maart 2017

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

Activiteiten

als parlementariër
  • Nam in 2017 de verdediging van Pierre Heijnen over van een door Boris van der Ham (D66), Naima Azough (GroenLinks) en Anja Timmer (PvdA) in 2010 ingediende initiatiefwetsvoorstel tot toevoeging van handicap en hetero- of homoseksuele gerichtheid als non-discriminatiegrond (eerste lezing grondwetsherziening). Medeverdedigers werden Nevin Özütok en Vera Bergkamp. (32.411 )
  • Bracht in 2018 met haar fractiegenoten Sharon Dijksma en Attje Kuiken de initiatiefnota 'Geweld achter de voordeur: de schaamte voorbij' uit (34.907 )

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Woonde in 2004 in Tunesië
  • Spreekt Arabisch, Russisch en Spaans

e-mailadres
k.vdhul@tweedekamer.nl

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.