N. (Nico) Drost

foto N. (Nico) Drost

Nico Drost (1980) was van 26 maart tot 16 juli 2019 lid van de Tweede Kamerfractie van de ChristenUnie. Hij verving tijdelijk Stieneke van der Graaf, die met zwangerschaps- en bevallingsverlof was. De heer Dorst was fractievoorzitter van de ChristenUnie in de gemeenteraad van Rhenen. Hij werkt als zelfstandig adviseur, met name in de Nederlandse maakindustrie. In de Tweede Kamer hield hij zich onder meer bezig met binnenlandse zaken, Europese zaken, Koninkrijksrelaties en justitie.

ChristenUnie
in de periode 2019: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Nicolaas (Nico)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Rhenen, 19 juli 1980

3.

Partij/stroming

partij(en)
ChristenUnie

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/6)

  • directeur/eigenaar Smarting Industry B.V., vanaf 1 februari 2018
  • lid gemeenteraad van Rhenen, van 1 maart 2010 tot 27 maart 2019
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 26 maart 2019 tot 16 juli 2019 (vervangt tijdelijk Stieneke van der Graaf)

tijdelijke vervanging Kamerlid
  • Verving op grond van artikel X10 van de Kieswet van 26 maart tot 16 juli 2019 Stieneke van der Graaf

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige
  • Voorzitter Regiocommissie FoodValley, vanaf 1 september 2014
  • actief in Jongerenwerk PKN Rhenen

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Nam in 2019 de medeverdediging over van Stieneke van der Graaf van een initiatiefwetsvoorstel-Kuiken/Van Toorenburg/Van der Staaij over een wettelijk bestuurlijk verbod op organisaties die een cultuur van wetteloosheid creëren, bevorderen of in stand houden (35.079)

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.