S.H. (Sylvana) Simons

foto S.H. (Sylvana) Simonsvergrootglas

Sylvana Simons (1971) richtte in december 2016 de partij Artikel 1 op en zij was lijsttrekker bij de Tweede Kamerverkiezingen 2017. De partij heet sinds oktober 2017 BIJ1. Eerder was zij aangesloten bij DENK. Sylvana Simons was eerder danseres, vj bij TMF en presentatrice van televisie- en radioprogramma's bij SBS, RTL en de NPS. Behalve lifestijl-coach is zij nu antiracismestrijdster. In maart 2018 werd zij gekozen tot raadslid in Amsterdam.

in de periode 2017: kandidaat Tweede Kamer

Voornamen (roepnaam)

Sylvana Hildegard (Sylvana)

Personalia

geboorteplaats en -datum
Paramaribo (Suriname), 31 januari 1971

Partij/stroming

partij(en)
  • DENK, van 18 mei 2016 tot december 2016
  • Artikel 1, van december 2016 tot juli 2017
  • BIJ1, oktober 2017

Hoofdfuncties/beroepen

  • kapster
  • danseres (o.a. in een showballet van John de Mol)
  • actrice (commercials)
  • presentatrice dansshows en feesten voor bedrijven
  • videojockey (vj), presentatrice soul- en r&b-programma's, TMF (The Music Factory), van 1995 tot 1999
  • presentatrice SBS 6, van 1999 tot 2000 (programma's 'De Bus' en 'Sexquiz on the Beach')
  • presentatrice zondagmiddagprogramma, Radio 538, van 1999 tot 2001
  • presentatrice RTL 4, van 2000 tot 2009 (o.a. RTL Boulevard, RTL Live, TV Makelaar, Je Echte Leeftijd, Dancing with the Stars en Char, het medium)
  • presentatrice 'Sylvana' en 'Sylvana's Soul', Noordzee FM, van 2001 tot 2003
  • presentatrice radioprogramma 'Sylvana's Choice ', Radio 6 - NPS, van 2009 tot 2010
  • presentatrice televisieprogramma 'Sylvana's Choice'
  • presentatrice radioprogramma 'Sylvana's Choice ', Radio 6 - NPS, van 2015 tot januari 2016
  • presentatrice radioprogramma, Sublime FM, vanaf februari 2016
  • life & preformance coach
  • lid gemeenteraad van Amsterdam, vanaf 29 maart 2018

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Speelde in 2005 een bijrol in de film 'Zoop in Africa'
  • Groeide vanaf haar vroegste jeugd op in Amsterdam en woonde later in Hoorn
  • Ontwerpt zelf kleding
  • Zij verliet op 15-jarige leeftijd het ouderlijk huis
  • Haar moeder was leidinggevende op het kantoor van een fabriek

Publicaties/bronnen

publicaties
  • "1 + 1 = 7" (2004)
  • "In Balans" 2005)

Uitgebreide versie

uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.