Mr. M.H.H. (Martine) Baay-Timmerman

foto Mr. M.H.H. (Martine) Baay-Timmerman
bron: Hans Kouwenhoven

Martine Baay-Timmerman (1958) is vanaf 28 maart 2017 Eerste Kamerlid voor 50PLUS. Van 29 oktober 2013 tot 31 december 2014 was zij Tweede Kamerlid, maar op 10 september 2014 ging zij met ziekteverlof. Zij is advocaat en was secretaris van 50PLUS. In 2001-2009 woonde zij in Marbella. In de periode na 2015-2017 was zij medewerker van de 50PLUS-Eerste Kamerfractie.

50PLUS, 50PLUS/Baay-Timmerman
in de periode 2013-heden: lid Tweede Kamer, fractievoorzitter TK, lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Martina Hendrica Helena (Martine)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Haarlem, 16 januari 1958

3.

Partij/stroming

partij(en)
50PLUS

lid tussentijds gevormde fractie(s)
fractie-50PLUS/Baay, van 3 juni 2014 tot 10 september 2014

4.

Hoofdfuncties/beroepen (5/7)

  • advocaat-stagiaire arbeidsrecht, "Van Amstel Advocaten" te Huizen (N.H.), van 2009 tot oktober 2013
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 29 oktober 2013 tot 10 september 2014
  • fractievoorzitter, fractie-50PLUS/Baay (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 3 juni 2014 tot 10 september 2014
  • medewerker fractie-50PLUS, Eerste Kamer der Staten-Generaal, van september 2015 tot maart 2017
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, vanaf 28 maart 2017

tijdelijke vervanging Kamerlid
  • Werd op grond van artikel X10 van de Kieswet vanaf 10 september tot 1 januari 2015 als Tweede Kamerlid vervangen door Henk Krol

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige
  • voorzitter VvE Gooierhoofd Huizen, vanaf 1 september 2009

vorige
  • lid bestuur Stichting Kinderopvang Huizen, van 1992 tot 2001
  • columniste voor "Viva España" en "Temperament"

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

opvallend stemgedrag (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Werd op 28 mei 2014 vanwege een verstoorde verhouding door fractievoorzitter Klein uit de fractie van 50PLUS gezet. Het hoofdbestuur van 50PLUS beschouwde haar echter als vertegenwoordiger van de partij.
  • Kreeg in september 2014 van haar oncoloog het advies haar werkzaamheden tijdelijk neer te leggen en werd vervangen door H.P.M. Krol. Nam per 31 december 2014 ontslag.

uit de privésfeer
  • Verhuisde in 2001 naar Marbella en deed daar vrijwilligerswerk. Haar echtgenoot richtte daar een Nederlandse zakenclub (Marbella Dutch Business Club) op.
  • Richtte zelf in Marbella een vrouwennetwerk voor Nederlanders aan de Costa del Sol op
  • Keerde in 2009 terug naar Nederland, maar reist nog wel op en neer naar Spanje

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.