Drs. J.P. (Peter) Kwint

foto Drs. J.P. (Peter) Kwintvergrootglas

Peter Kwint (1984) is sinds 23 maart 2017 lid van de SP-fractie in de Tweede Kamer. Hij was enige jaren werkzaam voor de Tweede Kamerfractie van de SP . Sinds maart 2014 was hij tevens raadslid in Amsterdam. De heer Kwint is woordvoerder onderwijs, cultuur en media van de SP-fractie.

SP
in de periode 2017-heden: lid Tweede Kamer

Voornaam (roepnaam)

(Peter)

Personalia

geboorteplaats en -datum
Sliedrecht, 19 december 1984

Partij/stroming

partij(en)
SP (Socialistische Partij)

Hoofdfuncties/beroepen

  • medewerker gehandicaptenzorg, "De Kleine Johannes", van juli 2005 tot augustus 2007
  • beleidsmedewerker Tweede Kamerfractie SP, van augustus 2007 tot augustus 2009
  • begeleider bij fietsendepot, van maart 2010 tot december 2010
  • persvoorlichter en communicatiemedewerker Tweede Kamerfractie SP, van december 2010 tot 2013
  • lid gemeenteraad van Amsterdam, van 27 maart 2014 tot 6 april 2017
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 23 maart 2017

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Groeide op in Bleskensgraaf in de Alblasserwaard

woonplaats
Amsterdam

e-mailadres
p.kwint@tweedekamer.nl

Publicaties/bronnen

literatuur/documentatie
Nicole Besselink, "Fanatiek socialist met schwung", Trouw, 12 mei 2017

Uitgebreide versie

uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.