Drs. F.P. (Frank) Wassenberg

foto Drs. F.P. (Frank) Wassenberg
Naar de grotere foto (verschijnt in een nieuw venster)

Frank Wassenberg (1966) was van 23 maart 2017 lid van de Tweede Kamerfractie van de PvdD (Partij voor de Dieren). Eerder verving hij van 17 november 2015 tot 18 oktober 2016 Esther Ouwehand als Kamerlid. De heer Wassenberg was medewerker van de Sophia-Vereeniging tot Bescherming van Dieren. In 2007-2011 en 2015-2019 was hij Statenlid in Limburg. Hij was onder meer woordvoerder water, justitie en veiligheid, Koninkrijksrelaties en leenstelsel en voor een aantal dierenwelzijnsdossiers. De heer Wassenberg was lid van het Presidium.

PvdD
in de periode 2015-2023: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Personalia

voornamen (roepnaam)
Frank Peter (Frank)

geboorteplaats en -datum
Heer (Lb.), 2 mei 1966

2.

Partij/stroming

partij(en)
Partij voor de Dieren

3.

Hoofdfuncties/beroepen

  • beleidsmedewerker Stichting 'Bont voor Dieren', van april 1993 tot juli 1999
  • beleidsmedewerker Asklepion Science Center, van juni 1998 tot maart 2000
  • beleidsmedewerker Vereniging Proefdiervrij, van april 2000 tot augustus 2006
  • beleidsmedewerker, Koningin Sophia-Vereeniging tot Bescherming van Dieren, vanaf 2006
  • lid Provinciale Staten van Limburg, van 15 maart 2007 tot 10 maart 2011
  • lid Provinciale Staten van Limburg, van 26 maart 2015 tot 12 december 2015
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 17 november 2015 tot 18 oktober 2016
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 23 maart 2017 tot 6 december 2023

tijdelijke vervanging Kamerlid
  • Verving op grond van artikel X10 van de Kieswet van 17 november 2015 tot 18 oktober 2016 Esther Ouwehand als Tweede Kamerlid

4.

Partijpolitieke functies

overzicht
  • lid bestuur Partij voor de Dieren, vanaf 2010

vorige
  • fractievoorzitter Partij voor de Dieren, Provinciale Staten van Limburg
  • fractiesecretaris Partij voor de Dieren, Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 17 maart 2017 tot 6 december 2023

5.

Nevenfuncties

afgeleide functies, presidia etc.
lid Presidium (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 14 april 2021 tot 6 december 2023

6.

Opleiding

voortgezet onderwijs
  • v.w.o., Henric van Veldekecollege te Maastricht, van 1978 tot 1985

academische studie
  • biologie, Rijksuniversiteit Utrecht, van 1985 tot 1992

7.

Activiteiten

als parlementariër
  • Hield zich in de periode 2017-2021 bezig met wonen, energietransitie en gaswinning in Groningen
  • Werd in 2019 medeverdediger van een door Linda Voortman (GL) en Attje Kuiken (PvdA) ingediend initiatiefwetsvoorstel over het in de Vreemdelingenwet verankeren van het belang van het kind (34.541)
  • Door hem ingediende en aangenomen amendementen scherpte de Wet aanpak Dierenmishandeling en Dierenverwaarlozing aan. De maximale gevangenisstraf voor dierenmishandeling ging van 3 jaar naar 5 jaar, er kwam een levenslang houdverbod voor dierenbeulen en een verbod op het doden van huisdieren door particuliere eigenaren.

8.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Was op 13 september 2016 als enige afwezig bij de stemming over het initiatiefwetsvoorstel-Dijkstra over donorregistratie. Hij was vertraagd door eerdere afspraken. Het ontbreken van zijn tegenstem zorgde ervoor dat het voorstel met één stem verschil werd aangenomen.
 


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.