M. (Machiel) de Graaf

foto M. (Machiel) de Graaf
bron: Tweede Kamer

Machiel de Graaf (1969) is sinds 20 september 2012 lid van de Tweede Kamerfractie van de PVV. Hij was van 7 juni 2011 tot 20 september 2012 Eerste Kamerlid en fractievoorzitter in de Eerste Kamer. De heer De Graaf is opgeleid als fysiotherapeut en is als zodanig vier jaar werkzaam geweest. Hij werkte negen jaar in de verslavingszorg en was ondernemer. In november 2010 werd hij beleidsmedewerker van de PVV-Tweede Kamerfractie. In 2010-2014 was de heer De Graaf raadslid in Den Haag en in 2011-2014 fractievoorzitter. In de Tweede Kamer houdt hij zich bezig met integratie en islam en Koninkrijksrelaties.

PVV
in de periode 2011-heden: lid Tweede Kamer, lid Eerste Kamer, fractievoorzitter EK

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

(Machiel)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Scheveningen (gem. 's-Gravenhage), 26 juni 1969

3.

Partij/stroming

partij(en)
PVV (Partij voor de Vrijheid)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (5/9)

  • beleidsmedewerker PVV-fractie Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 15 november 2010 tot september 2012
  • lid gemeenteraad van 's-Gravenhage, van 11 maart 2010 tot 27 maart 2014
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 7 juni 2011 tot 20 september 2012
  • fractievoorzitter Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 7 juni 2011 tot 20 september 2012
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 20 september 2012

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

afgeleide functies, presidia etc.
  • vicevoorzitter vaste commissie voor Immigratie en Asiel/JBZ-raad (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 21 juni 2011 tot 20 september 2012
  • lid tijdelijke commissie parlementair onderzoek Fyra (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 4 juli 2013 tot 19 december 2013

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër (2/4)
  • Diende in 2017 samen met zijn fractiegenoten Sietse Fritsma en Geert Wilders een initiatiefwetsvoorstel in over administratieve detentie in het belang van de nationale veiligheid (34.747)
  • Diende in 2018 samen met zijn fractiegenoot Geert Wilders een initiatiefvoorstel in over een verbod van bepaalde islamitische uitingen (35.039)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Komt uit een Scheveningse vissersfamilie
  • Was als ondernemer betrokken bij een bedrijf dat verslaafden begeleidde bij afkicken

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.