H.J. (Harm) Beertema

foto H.J. (Harm) Beertema
bron: Tweede Kamer

Harm Beertema (1952) is sinds 17 juni 2010 lid van de Tweede Kamerfractie van de PVV bij de Tweede Kamerverkiezingen. Hij was 34 jaar werkzaam in het middelbaar beroepsonderwijs en vier jaar bestuurslid van Beter Onderwijs Nederland. De heer Beertema is woordvoerder onderwijs. Hij was Statenlid in Zuid-Holland.

PVV
in de periode 2010-heden: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Harm Jan (Harm)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Zaandam, 9 maart 1952

3.

Partij/stroming

partij(en)
PVV (Partij voor de Vrijheid)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/4)

  • lid Provinciale Staten van Zuid-Holland, van 17 maart 2011 tot 15 juli 2011
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 17 juni 2010
  • leerlingbegeleider, teamleider en projectleider NT2, Streekschool Rijnmond Zuid en ROC "Albeda College" te Rotterdam-Zuid, tot 2010

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

vorige
  • lid bestuur BON (Beter Onderwijs Nederland) belast met vmbo-mbo en politieke contacten, van 26 januari 2008 tot juni 2010

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Op zijn voorstel werd in 2010 een dertigledendebat gehouden over de diplomafraude bij Hogeschool InHolland
  • Diende in 2016 een motie van wantrouwen in tegen minister-president Rutte vanwege het niet volgen van de uitkomst van het raadgevend referendum over het Oekraïneverdrag. De motie kreeg steun van PVV, GBK, SP, PvdD, 50PLUS en Monasch

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Was betrokken bij Leefbaar Rotterdam

e-mailadres
h.beertema@tweedekamer.nl

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.