Drs. S.R. (Sietse) Fritsma

foto Drs. S.R. (Sietse) Fritsma
bron: Tweede Kamer

Sietse Fritsma (1972) was van 30 november 2006 tot 1 november 2019 Tweede Kamerlid voor de PVV. Hij was daarvoor IND-medewerker. De heer Fritsma woont in Den Haag. In de Kamer hield hij zich met name bezig met het asiel- en immigratiebeleid en eerder ook met volkshuisvesting. Hij was in 2010 tevens raadslid in Den Haag. In 2015-2017 was hij vicefractievoorzitter. Na zijn Kamerlidmaatschap werd hij ondernemer.

PVV
in de periode 2006-2019: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Sietse Rindert (Sietse)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Franeker, 31 maart 1972

3.

Partij/stroming

partij(en)
PVV (Partij voor de Vrijheid)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/4)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 30 november 2006 tot 1 november 2019
  • lid gemeenteraad van 's-Gravenhage, van 11 maart 2010 tot 20 januari 2011
  • zelfstandig ondernemer

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër (2/8)
  • Diende in 2014 samen met zijn fractiegenoot Machiel de Graaf een initiatiefwetsvoorstel in over terugzending van criminele Nederlanders afkomstig uit Aruba, Curaçao en Sint Maarten (34.044)
  • Diende in 2017 samen met zijn fractiegenoten Machiel de Graaf en Geert Wilders een initiatiefwetsvoorstel in over administratieve detentie in het belang van de nationale veiligheid (34.747)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Heeft een tweede huis in Costa da Prata (Portugal)
  • Werkte als verhuizer in Perth en als mangoplukker in Queensland (Australië)
  • Woonde enige tijd in een kibboets in Israël
 

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.