Drs. B.J. (Joost) Eerdmans

foto Drs. B.J. (Joost) Eerdmansvergrootglas

Op rechts opererend spraakmakend en spreekvaardig Tweede Kamerlid uit de Fortuynistische stroming. Liep stage bij de CDA-Tweede Kamerfractie en was secretaris van burgemeester Opstelten van Rotterdam. Kwam in 2002 voor de LPF in de Kamer en ontpopte zich daar als een geducht debater, met name op het gebied van justitie en politie. Nam diverse wetgevende initiatieven, zwengelde discussies aan over onder meer strengere straffen en was een kritisch volger van minister Donner. Voor de verkiezingen van 2006 stapte hij over naar Eén NL. Toen die partij geen zetel haalde, kwam er vrij onverwacht een einde aan zijn Kamerlidmaatschap. Hij was in 2009-2014 wethouder van Capelle aan den IJssel en is sinds 2014 wethouder in Rotterdam namens Leefbaar Rotterdam.

LPF , groep-Eerdmans/Van Schijndel (ex-LPF, ex-VVD)
in de periode 2002-2006: lid Tweede Kamer, fractievoorzitter TK

Voornamen (roepnaam)

Bernard Johannes (Joost)

Personalia

geboorteplaats en -datum
Harderwijk, 9 januari 1971

Hoofdfuncties/beroepen (3/13)

  • wethouder (van veiligheid, buitenruimte, dierenwelzijn en bestuurlijke vernieuwing.) van Rotterdam, vanaf 15 mei 2014
  • lid gemeenteraad van Rotterdam, van 27 maart 2014 tot 15 mei 2014
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 23 mei 2002 tot 30 november 2006

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

Nevenfuncties

huidige
  • adviseur (eerder voorzitter) FUTUR, landelijke vereniging van ambtenaren tot 35 jaar, vanaf 1998
  • voorzitter Burgercomité tegen Onrecht (behartiging van de belangen van slachtoffers en nabestaanden van misdrijven), vanaf 31 augustus 2009

vorige (2/6)
  • medewerker tv-programma "TROS RegelRecht", 2010
  • lid bestuur Haagse dierenbescherming, van februari 2002 tot november 2002

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc.
  • ondervoorzitter vaste commissie voor Europese Zaken (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 18 maart 2003 tot 27 augustus 2003
  • lid Presidium (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 29 mei 2002 tot 30 november 2006

comités van aanbeveling, erefuncties etc.
lid Comité van Aanbeveling Stichting Aandacht doet Spreken (slachtoffers van geweld), omstreeks april 2006

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

Activiteiten

als parlementariër (2/8)
  • Diende in 2006 een initiatiefwetsvoorstel in over invoering van minimumstraffen voor moord en doodslag (30.659 )
  • Diende in 2006 samen met Aleid Wolfsen (PvdA) een initiatiefwetsvoorstel in over het verhogen van de maximale proeftijd voor misdrijven die de gezondheid of het welzijn van dieren benadelen en over het strafmaximum voor het doden van andermans dieren. De verdediging van het voorstel werd in 2006 overgenomen door de heer Waalkens (PvdA). (30.511 )

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.


aangemelde gegevens

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Zijn vader was assuradeur, zijn moeder was lerares huidhoudonderwijs

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.