H.A.J. (Hans) Smolders

foto H.A.J. (Hans) Smolders

Voormalige ijshockey-internationaal en ondernemer uit Tilburg, die in mei 2002 Tweede Kamerlid voor de LPF werd. Trad in de verkiezingstijd in 2002 op als chauffeur van Pim Fortuyn en was getuige van de moord op zijn politieke voorman. Maakte zelf jacht op de dader. Voelde zich in de Kamer niet erg thuis en speelde als landelijk politicus verder geen rol van betekenis. Trad in 2006 toe tot Eén NL. Kreeg vooral bekendheid als kritisch raadslid in Tilburg. In 2014 is hij opnieuw tot raadslid gekozen.

LPF
in de periode 2002-2003: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Henricus Adrianus Josephus (Hans)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Tilburg, 15 september 1960

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • Leefbaar Nederland
  • LPF (Lijst Pim Fortuyn)
  • TOP (Tilburgse Ouderen Partij) (lokale partij)
  • LST (Lijst Smolders Tilburg) (lokale partij)
  • Eén NL, vanaf september 2006

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/5)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 23 mei 2002 tot 30 januari 2003
  • lid gemeenteraad van Tilburg, van 16 maart 2006 tot 11 maart 2010
  • lid gemeenteraad van Tilburg, vanaf 27 maart 2014

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties

huidige
  • vrijwilliger voedselbank te Tilburg

vorige
  • lid bestuur sportclub in Tilburg

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Wetenswaardigheden

algemeen (3/5)
  • Werd in 2003 en 2004 actief in de lokale Tilburgse politiek, maar zette hier voorlopig een punt achter nadat hij in april 2004 met de dood werd bedreigd
  • Behaalde bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2006 met de door hem geleide Lijst Smolders Tilburg vijf zetels
  • Werd 31 maart 2008 door het Gerechtshof in Den Bosch tot een geldboete van 750 euro veroordeeld wegens het als raadslid openbaarmaken van vertrouwelijke informatie

uit de privésfeer
Zijn vader was postbode; zijn grootvader (van vaderszijde) was wethouder van Hilvarenbeek

verkiezingen
  • Was in 2006 Tweede Kamerkandidaat voor Eén NL

U ziet een selectie van wetenswaardigheden. In de uitgebreide versie is een overzicht van wetenswaardigheden opgenomen.

8.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.