Mr. C.H. Gockinga

Vooraanstaande Groninger, die vóór 1795 secretaris van zijn stad was en die in de Bataafse tijd diverse bestuursfuncties bekleedde. De belangrijkste daarvan was het tweejarige lidmaatschap van het Staatsbewind, het hoogste bestuur van de Bataafse Republiek. Daarna werd hij bestuurder van Groningen en ten tijde van Lodewijk Napoleon en de inlijving in Oost-Groningen. Had in 1814 zitting in de Notabelenvergadering en nadien in de Staten-Generaal. Was in de Tweede Kamer een zich onafhankelijk opstellend lid.

onafhankelijk ten tijde van Willem I
in de periode 1802-1823: lid Staatsbewind, lid Staten-Generaal, lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Campegius Hermanus

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Groningen, 14 februari 1748

overlijdensplaats en -datum
Groningen, 8 januari 1823

3.

Partij/stroming

stroming(en)
  • gematigd patriot
  • onafhankelijk, moderaat (onder Willem I)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/12)

  • lid algemene raad, departement Wester-Eems, vanaf 11 maart 1811
  • lid Staten-Generaal der Verenigde Nederlanden, van 2 mei 1814 tot 1 september 1815 (voor de provincie Groningen)
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 21 september 1815 tot 8 januari 1823 (voor de provincie Groningen)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties (2/5)

  • voorzitter Commissie voor de landbouw in Groningen, 1807
  • jachtofficier van koning Lodewijk Napoleon in Groningen, 1808

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Wetenswaardigheden

algemeen (3/4)
  • Raakte in december 1804 met Besier, Bijleveld en Spoors in ongenade bij de Fransen en was vanaf 12 december op non-actief
  • Eén van de meest onafhankelijke leden van de Tweede Kamer
  • Specialist op het gebied van belastingen

uit de privésfeer
Zijn vader was raadsheer te Groningen en gedeputeerde ter Staten-Generaal

niet-aanvaarde politieke functies
  • lid Vergadering van Notabelen, 29 maart 1814 (niet verschenen)

U ziet een selectie van wetenswaardigheden. In de uitgebreide versie is een overzicht van wetenswaardigheden opgenomen.

8.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.