Ir. P.H. (Pieter) Hofstra

foto Ir. P.H. (Pieter) Hofstra
bron: Hans Kouwenhoven

Joviale Groningse ondernemer, die met krachtig stemgeluid als VVD-Tweede en Eerste Kamerlid vaak de belangen van automobilisten verdedigde. Had echter ook altijd oog voor het belang van goed openbaar vervoer en hij was tevens voorstander van invoering van een kilometerheffing. Directeur van een managementadviesbureau en mede-eigenaar van een aantal bedrijven op het terrein van onroerend goed en bouw. Was daardoor goed ingevoerd op het beleidsterrein van de volkshuisvesting. Ook met dat terrein hield hij zich in beide Kamers bezig. Hij was mede-initiatiefnemer bij wetgeving om het eigenwoningbezit te bevorderen. Was in zijn laatste periode als Tweede Kamerlid fractiesecretaris. Goedlachse levensgenieter.

VVD
in de periode 1994-2011: lid Tweede Kamer, lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Pieter Hielke (Pieter)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Groningen, 24 september 1946

3.

Partij/stroming

partij(en)
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), vanaf 1985

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/10)

  • directeur P.H.H. Future B.V. te Groningen (voor 1994)
  • parttime hoofddocent Noordelijke Hogeschool te Leeuwarden, van 1975 tot 1992
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 8 september 1994 tot 30 november 2006
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 12 juni 2007 tot 7 juni 2011

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige (2/4)
  • lid Raad van Commissarissen "Goudappel Coffeng Holding" B.V. te Deventer, vanaf 15 september 2014
  • voorzitter bestuur Stichting Stadskanaal Rail

vorige (2/26)
  • voorzitter KNV (Koninklijk Nederlands Vervoer), sector busvervoer
  • voorzitter KNV (Koninklijk Nederlands Vervoer), vanaf januari 2010

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc. (2/6)
  • voorzitter vaste commissie voor Economische Zaken (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 20 januari 2004 tot 20 april 2006
  • lid Presidium (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 13 april 2005 tot 30 november 2006

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër (2/3)
  • Interpelleerde op 26 september 2000 samen met Jacob Reitsma (CDA) minister Netelenbos over het rekeningrijden (27.424)
  • Diende in 2004 samen met Adri Duivesteijn (PvdA) een initiatiefwetsvoorstel in over verruiming en vereenvoudiging van de Wet bevordering eigenwoningbezit (25.309)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Trad af als voorzitter van de tijdelijke commissie onderzoek Stichting Woningbeheer Limburg, nadat hij in opspraak was gekomen door een interview in Vrij Nederland. In dit interview deed hij uitspraken over vermoedelijke uitkomsten van het onderzoek, met name ten aanzien van oud-staatssecretaris Heerma.
  • Dreigde in september 2005 de Tweede Kamer te verlaten, nadat fractievoorzitter Van Aartsen zich tijdens de algemene beschouwingen tegen invoering van de kilometerheffing had uitgesproken. Na bemiddeling door Hans Wiegel en nuancering van het standpunt door Van Aartsen, besloot hij echter Kamerlid te blijven.

uit de privésfeer
Zijn dochter Nina is wethouder van Tynaarlo

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.