Mr. L.D. Storm

foto Mr. L.D. Storm
bron: Documentatie Centraal Bureau voor de Genealogie

Katholieke medestander en vriend van Thorbecke, die naast hem in de kamerbankjes zat en wiens lastige zoon hij enige tijd in huis nam. Behoorde tot de 'Negenmannen' van 1844, die met een voorstel tot grondwetsherziening kwamen en maakte deel uit van de commissie die onder voorzitterschap van Thorbecke de grondwetsherziening van 1848 voorbereidde. Burgemeester van Breda tot de Aprilbeweging van 1853. Bestreed in 1859 in de Tweede Kamer vurig de levering van een uitsluitend uit Limburgers bestaand regiment cavaleristen aan de Duitse Bond en liet daarbij het leven.

liberaal, Thorbeckiaan
in de periode 1840-1859: buitengewoon lid Tweede Kamer, lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Lambertus Dominicus

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
's-Hertogenbosch, 25 maart 1790

overlijdensplaats en -datum
's-Gravenhage, 3 juni 1859

begraafplaats en -datum
Princenhage, 6 juni 1859

3.

Partij/stroming

stroming(en)
liberaal (Thorbeckiaan)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (9/12)

  • buitengewoon lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 5 augustus 1840 tot 5 september 1840 (voor Noord-Brabant)
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 21 oktober 1844 tot 17 oktober 1847 (voor Noord-Brabant)
  • lid Staatscommissie tot herziening van de Grondwet, van 17 maart 1848 tot 4 november 1848
  • buitengewoon lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 18 september 1848 tot 8 oktober 1848 (voor Noord-Brabant)
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 13 februari 1849 tot 20 augustus 1850 (voor het kiesdistrict Breda)
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 7 oktober 1850 tot 11 mei 1852 (voor het kiesdistrict Breda; ontslag genomen vanwege zijn benoeming tot burgemeester)
  • burgemeester van Breda, van 15 mei 1852 tot 1 november 1853
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 14 juli 1852 tot 26 april 1853 (voor het kiesdistrict Breda)
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 27 juni 1853 tot 3 juni 1859 (voor het kiesdistrict Breda)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties

staatsraad in buitengewone dienst, Raad van State, van 4 november 1848 tot 3 juni 1859

afgeleide functies, presidia etc.
lid Centrale Afdeling (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van november 1856 tot februari 1857

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër (2/7)
  • Stemde in 1848 vóór alle voorstellen tot Grondwetsherziening
  • Sprak in de Tweede Kamer na 1848 vooral over buitenlandse zaken en financiën

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Werd in september 1849 en oktober 1850 als derde op de voordracht voor het Tweede Kamervoorzitterschap gezet
  • Nam in mei 1852 ontslag als Kamerlid vanwege zijn benoeming tot burgemeester van Breda. Later werd bepaald dat burgemeester geen bezoldigd staatsambt was op grond waarvan ontslag en nieuwe verkiezingen nodig waren
  • Overleed tijdens een redevoering in de Tweede Kamer over het voorstel een regiment cavaleristen voor de Duitse Bond uitsluitend uit Limburgers te doen bestaan

verkiezingen (3/7)
  • Versloeg in 1852 P.J.J. Hollingerus Pijpers
  • Werd in 1853 niet herkozen, omdat in het district Breda Thorbecke en Meeussen de meeste stemmen kregen. Werd bij naverkiezingen alsnog herkozen, nadat Thorbecke zitting had genomen voor het district Maastricht, waar hij eveneens was gekozen. Storm versloeg bij de naverkiezingen o.a. J.J. Loke.
  • Versloeg in 1856 J.J. Loke

U ziet een selectie van wetenswaardigheden. In de uitgebreide versie is een overzicht van wetenswaardigheden opgenomen.

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.