Jhr.Mr. M.M. van Asch van Wijck

foto Jhr.Mr. M.M. van Asch van Wijck
bron: Rijksbureau voor Kunsthistorische Documentatie

Antirevolutionair Tweede Kamerlid in het midden van de negentiende eeuw. Zoon van de Utrechtse burgemeester (tevens Kamerlid) en broer van het Tweede Kamerlid H.A.M. van Asch van Wijck. Deskundige op het gebied van het muntwezen, die diverse functies bekleedde bij de Rijksmunt. Vrij onopvallend Kamerlid, dat weinig sprak.

antirevolutionair
in de periode 1874-1882: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Matthias Margarethus

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Utrecht, 28 december 1816

overlijdensplaats en -datum
Utrecht, 20 september 1882

3.

Partij/stroming

stroming(en)
antirevolutionair

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/8)

  • lid en secretaris Muntcollege, belast met de werkzaamheden van waardijn, van 1 juli 1871 tot 1 januari 1879
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 24 september 1874 tot 1 januari 1879 (voor het kiesdistrict Amersfoort)
  • voorzitter Muntcollege, van 1 januari 1879 tot 20 september 1882
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 18 februari 1879 tot 20 september 1882 (voor het kiesdistrict Amersfoort)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties

lid bestuur Vereeniging voor Christelijk-Nationaal Schoolonderwijs, omstreeks 1875

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër
  • Sprak in de Tweede Kamer vooral over het muntwezen, en voorts onder meer over onderwijs, justitie en spoorwegen

8.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • In 1879 was een tussentijds verkiezing nodig na zijn benoeming tot voorzitter van het Muntcollege

verkiezingen (3/6)
  • Versloeg in 1875 H. Verloren van Themaat (cons.)
  • Versloeg in 1879 bij tussentijdse verkiezingen H.C. van der Houven van Oordt
  • Versloeg in 1879 W. baron van Goltstein (cons.)

U ziet een selectie van wetenswaardigheden. In de uitgebreide versie is een overzicht van wetenswaardigheden opgenomen.

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.