Oud-CDA-politicus Sytze Faber overleden

Op 89-jarige leeftijd is Sytze Faber overleden. Hij was onder meer Tweede Kamerlid (1977-1985) voor het CDA, burgemeester van Hoogeveen (1985-1998) en hoofdredacteur van het Friesch Dagblad.

De uit de ARP afkomstige Faber behoorde tot de linkervleugel van het CDA, maar maakte in 1977 geen deel uit van de zogenaamde loyalisten. Dat waren CDA-Kamerleden die tegen de komst van kabinet-Van Agt I (CDA-VVD) waren, maar dat kabinet gedoogden. Hij stemde tijdens die kabinetsperiode wel enkele keren met de oppositie mee. Hij was tegenstander van plaatsing van kruisraketten (kernwapens) in ons land.

Als Kamerlid speelde Sytze Faber een belangrijke rol in debatten over de grondwetsherziening. Verder hield hij zich onder meer bezig met politie, binnenlands bestuur, bosbouw en wetenschapsbeleid. Als journalist was hij in Friesland een belangrijk opiniemaker en columnist. Faber begon zijn loopbaan bij de Fryske Akademy.

bron: NRC, biografisch archief PDC

biografische gegevens Sytze Faber