Mr. S.T.P.H. (Sandra) Palmen

foto Mr. S.T.P.H. (Sandra) Palmen
Naar de grotere foto (verschijnt in een nieuw venster)
bron: Nieuw Sociaal Contract

Sandra Palmen (1972) is sinds 6 december 2023 lid van de Tweede Kamerfractie van NSC. Zij was strategisch adviseur bij de Rijksoverheid en raadsheer-plaatsvervanger bij de Centrale Raad van Beroep. Mevrouw Palmen werd bekend als auteur van het advies 'memo-Palmen' in de toeslagenaffaire, waarin zij onrecht al vroeg signaleerde. Zij is woordvoerder binnenlandse zaken, versterking democratie, participatie en openbaar bestuur, alsmede armoede- en schuldenbeleid.

NSC
in de periode 2023-heden: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Cuijk (gem. Cuijk en Sint Agatha), 17 februari 1972

2.

Partij/stroming

partij(en)
NSC (Nieuw Sociaal Contract), vanaf 2023

3.

Hoofdfuncties/beroepen

  • behandelfunctionaris F en I, Belastingdienst Leiden/Den Haag, ministerie van Financiën, van juni 1997 tot februari 2001
  • teamleider technisch team/VTA formeel recht, Belastingdienst Rijnmond, ministerie van Financiën, van februari 2001 tot december 2006
  • senior beleidsmedewerker, ministerie van Financiën, van december 2006 tot september 2014
  • Vaco (vaktechnisch coördinator) formeel recht, Belastingdienst Amsterdam/Utrecht, ministerie van Financiën, van augustus 2014 tot 2017
  • strategisch adviseur Uitvoering- en Toezichtstrategie, ministerie van Financiën, van 2017 tot 2018
  • strategisch adviseur Formeel recht/Menselijke maat, Belastingdienst - ministerie van Financiën, van 2018 tot november 2021 (tevens lid managementteam)
  • Landelijk Vaktechnisch Coördinator Toeslagen, ministerie van Financiën, van november 2020 tot mei 2021
  • kwartiermaker rechtstoepassing IBTD, ministerie van Financiën, van mei 2021 tot juli 2022
  • raadsheer-plaatsvervanger Centrale Raad van Beroep te Utrecht, van september 2021 tot 7 december 2023
  • (inderdepartementaal) strategisch adviseur rechtsstatelijk overheidshandelelen, ministerie van Financiën, van juli 2022 tot juni 2023
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 6 december 2023

4.

Nevenfuncties

huidige
  • buitengewoon ambtenaar van de burgerlijke stand, vanaf 15 december 2023

5.

Opleiding

hoger beroepsonderwijs
  • fiscale economie, Hoger Economisch en Administratief Onderwijs te Arnhem, van 1991 tot 1995

academische studie
  • rechten: fiscaal recht, Rijksniversiteit Leiden, van 1997 tot 1999

6.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • onderzoeker: buitenpromovendus Universiteit Utrecht
 


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.