Drs. C.C.J. (Caspar) Veldkamp

foto Drs. C.C.J. (Caspar) Veldkamp
Naar de grotere foto (verschijnt in een nieuw venster)
bron: Nieuw Sociaal Contract

Casper Veldkamp (1964) is kandidaat voor Nieuw Sociaal Contract bij de Tweede Kamerverkiezingen 2023. Hij is bewindvoerder bij de Europese Bank voor Wederopbouw in Londen. Daarvoor was hij onder andere ambassadeur in Griekenland en Israël en plaatsvervangend directeur voor VN en Internationale Financiële Instellingen bij het ministerie van Buitenlandse Zaken.

in de periode 2023: kandidaat Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Etten-Leur, 1964

2.

Partij/stroming

partij(en)
NSC (Nieuw Sociaal Contract), vanaf september 2023

3.

Hoofdfuncties/beroepen

  • beleidsmedewerker, directoraat Europese Zaken, ministerie van Buitenlandse Zaken, van januari 1993 tot januari 1995
  • ambassadesecretaris, Nederlandse ambassade te Warschau, van januari 1995 tot augustus 1997
  • senior beleidsmedewerker directoraat Politieke Zaken, ministerie van Buitenlandse Zaken, van augustus 1997 tot augustus 1998
  • persoonlijk secretaris van de staatssecretaris voor Europese Zaken, van augustus 1998 tot juli 2002
  • raadadviseur voor politieke zaken, hoofd politieke afdeling, Nederlandse ambassade te Washington, van augustus 2002 tot augustus 2006
  • plaatsvervangend directeur afdeling Verenigde Naties en internationale financiële instituties, ministerie van Buitenlandse Zaken, van augustus 2006 tot augustus 2008
  • directeur afdeling Zuidoost- en Oost-Europese Zaken, ministerie van Buitenlandse Zaken, van september 2008 tot augustus 2011
  • ambassadeur, Nederlandse ambassade te Tel Aviv, van augustus 2011 tot oktober 2015
  • ambassadeur, Nederlandse ambassade te Athene, van september 2015 tot 1 september 2019
  • tijdelijk zaakgelastigde, interim-manager, Nederlandse ambassade te Brussel, van februari 2020 tot september 2020
  • lid Raad van Bestuur EBRD (Europese Bank voor Wederopbouw en Ontwikkeling) te Londen, vanaf 1 september 2020

officiersrangen
reserve-officier, Koninklijke Marine Reserve, van mei 1990 tot oktober 1991

4.

Nevenfuncties

vorige
  • lid bestuur Orange Grove te Athene, van september 2015 tot september 2019

5.

Opleiding

academische studie
  • bestuurskunde, Erasmus Universiteit Rotterdam, tot 1990
  • bestuurskunde, Rijksuniversiteit Leiden, tot 1990
  • bestuurskunde, Indiana University te Bloomington (VS)
  • openbaar beleid, Georgetown University, 1989

opleidingen
  • leidinggeving, Kennedy School of Government, Harvard University te Boston, 2005
  • leidinggeving, INSEAD, 2008

stages e.d.
  • assistent in de Staf van senator Richard G. Lugar (VS), van december 1988 tot november 1989
  • trainee, diplomatiek trainingsprogramma, Nederlands Instituut voor Internationale Betrekkingen 'Clingendael', van januari 1992 tot januari 1993
 


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.