R.A.B. (René) Claassen MSc

foto R.A.B. (René) Claassen MSc
Naar de grotere foto (verschijnt in een nieuw venster)
bron: PVV Limburg

René Claassen (1971) is sinds 6 december 2023 Tweede Kamerlid voor de PVV. Hij was opleidingsmanager bij de Academie voor Verpleegkunde Hogeschool Zuyd. Sinds 2019 was hij Statenlid in Limburg en sinds 2022 gemeenteraadslid in Landgraaf. De heer Claassen is als Kamerlid woordvoerder geneeskundige zorg.

PVV
in de periode 2023-heden: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Heerlen, 13 juli 1971

2.

Partij/stroming

partij(en)
PVV (Partij voor de Vrijheid)

3.

Hoofdfuncties/beroepen

  • verpleger kindergeneeskunde, Atrium Medisch Centrum te Heerlen, van januari 1995 tot juni 2000
  • verpleger intensieve zorg, Atrium Medisch Centrum te Heerlen, van januari 2000 tot januari 2006
  • docent, adviseur en coach bij ontwikkeling curriculum, Hogeschool Zuyd, van januari 2004 tot januari 2019
  • onderzoeker Technology in Care, Hogeschool Zuyd, van januari 2006 tot juni 2017, opmerking: Ph.D-kandidaat september 2015-juni 2017
  • teamleider opleiding verpleegkunde, Hogeschool Zuyd, vanaf januari 2019
  • lid Provinciale Staten van Limburg, van 28 maart 2019 tot 6 december 2023
  • opleidingsmanager Academie voor Verpleegkunde, Hogeschool Zuyd, van januari 2020 tot december 2023
  • lid gemeenteraad van Landgraaf, van 30 maart 2022 tot 6 december 2023
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 6 december 2023

4.

Partijpolitieke functies

vorige
  • fractievoorzitter PVV Provinciale Staten van Limburg, tot december 2023

lijsttrekkerschap, etc.
  • lijsttrekker PVV Provinciale Statenverkiezingen 2023

5.

Nevenfuncties

vorige
  • lid Raad van Toezicht Competente Zorg, van november 2017 tot januari 2020

6.

Opleiding

lager-/basisonderwijs
  • lagere RK lagere school "De Klimop" te Heerlen, van 1976 tot 1983

voortgezet onderwijs
  • middelbaar onderwijs, Romboutscollege te Brunssum, van 1986 tot 1988

hoger beroepsonderwijs
  • onderwijskunde, Hogeschool van Arnhem en Nijmegen, van 2002 tot 2004

academische studie
  • onderwijskunde (MSc), Universiteit Maastricht, van 2010 tot 2012

opleidingen
  • verpleegkundige-a, De Wildenbroeck te Heerlen, van 1988 tot 1992

7.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Is bezig met een promotie-onderzoek aan Universiteit Maastricht

8.

Familie/gezin

huwelijk/samenlevingsvorm
gehuwd, 18 mei 2012

kinderen
3 kinderen


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.