Drs. S.M. (Simone) Richardson

foto Drs. S.M. (Simone) Richardson
bron: VVD

Simone Richardson (1972) vervangt vanaf 6 september 2022 in de Tweede Kamerfractie van de VVD Ockje Tellegen, die met ziekteverlof is. Zij is eigenaar van een bureau dat organisaties helpt op gebied van event-, interim-, en projectmanagement in de sport & beweegsector. Zij was betrokken bij de organisatie van grote sportevenementen, zoals het EK vrouwenvoetbal en de start van de Giro en Vuelta in Nederland.

VVD
in de periode 2022: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

(Simone)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Heerlen, 6 mei 1972

3.

Partij/stroming

partij(en)
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/15)

  • procesbegeleider Regionaal Preventieakkoord, Kop van Noord-Holland, van januari 2021 tot april 2021
  • directeur La Vuelta Holanda Utrecht 2022, van juli 2021 tot augustus 2022
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 6 september 2022

tijdelijke vervanging Kamerlid
  • Zij vervangt op grond van artikel X10 van de Kieswet tijdelijk Ockje Tellegen als Tweede Kamerlid

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties

huidige
  • lid bestuur Stichting Amsterdam 750 Jaar, vanaf januari 2018
  • lid bestuur Stichting JAM, organisatie voor culturele participatie, vanaf januari 2019

vorige (2/4)
  • lid bestuur Stichting Amsterdam 2013, van november 2011 tot juni 2014
  • lid bestuur Rugby Academie ZuidWest (marketing en sponsoring), van juli 2014 tot juli 2015

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Medeorganisator Amsterdam Marathon, start Giro d'Italia in Amsterdam, EK-vrouwenvoetbal en EURO 2020 speelstad Amsterdam (2021)

uit de privésfeer
  • Heeft een Antilliaanse vader en Nederlandse moeder
  • Groeide op in Hengelo (Ov.)
  • Heeft een relatie met Jan van Zanen, oud-voorzitter van de VVD en thans burgemeester van Den Haag
 

8.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.