F.M. (Franc) Weerwind

foto F.M. (Franc) Weerwind
bron: Rijksoverheid.nl

Franc Weerwind (1964) is sinds 10 januari 2022 minister voor Rechtsbescherming in het kabinet-Rutte IV. Hij is lid van D66 en was sinds 2015 burgemeester van Almere. Eerder was hij burgemeester in Niedorp en Velsen en gemeentesecretaris.

D66
in de periode 2022-heden: minister

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Franciscus Max (Franc)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Amsterdam, 22 september 1964

3.

Partij/stroming

partij(en)
D66 (Democraten 66)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (5/6)

  • gemeentesecretaris van Wormerland, van 2001 tot 1 december 2004
  • burgemeester van Niedorp, van 1 december 2004 tot 16 september 2009
  • burgemeester van Velsen, van 16 september 2009 tot 9 september 2015
  • burgemeester van Almere, van 9 september 2015 tot 10 januari 2022
  • minister zonder portefeuille, minister voor Rechtsbescherming, vanaf 10 januari 2022

takenpakket (bewindspersoon)
  • Is als minister belast met 1. Raad voor de Rechtspraak/zittende magistratuur; 2. Juridische beroepen; 3. Rechtsbestel; 4. Rechtsbijstand; 5. Slachtofferhulp; 6. Sanctiebeleid (DJI, incl. TBS); 7. Justitieel Jeugdbeleid; 8. Aanpak recidive; 9. Uitvoeringsketen strafrechtelijke beslissingen; 10. Adoptie; 11. Preventie; 12. Wet Rechterlijke Organisatie; 13. Wet Burgerlijke Rechtsvordering; 14. Herziening Wetboek van Strafvordering; 15. Wetgevingskwaliteit; 16. Privaatrecht, incl. personen- en familierecht; 17. Faillissementswet; 18. Algemene Wet Bestuursrecht; 19. Auteursrecht/intellectueel eigendom; 20. Kansspelen; 21. Bescherming persoonsgegevens; 22. Autoriteit Persoonsgegevens; 23. Dienst Justis; 24. CJIB; 25. Raad Strafrechttoepassing en Jeugdbescherming; 26. Raad Kinderbescherming

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties

vorige
  • voorzitter Fietsersbond, van 4 februari 2017 tot januari 2022

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Hij groeide op in Nieuw-Vennep
  • Medeoprichter van Stichting Vriendschapsbanden Nederland-Suriname
 

8.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.