N. (Nilüfer) Gündoğan

foto N. (Nilüfer) Gündoğan
Naar de grotere foto (verschijnt in een nieuw venster)
bron: Website voltnederland.org

Nilüfer Gündoğan (1977) was van 22 maart 2022 tot 6 december 2023 zelfstandig lid van de Tweede Kamer, nadat zij door Volt uit de fractie werd gezet. Daarvoor was zij vanaf 31 maart 2021 lid van de Tweede Kamerfractie van VOLT. Tussen 26 februari en 9 maart 2022 vormde zij na een conflict al eerder een zelfstandige groep. Zij was tot de verkiezingen eigenaresse van een adviesbureau. Als Tweede Kamerlid van Volt hield mevrouw Gündoğan zich met name bezig met financiën, volksgezondheid, welzijn en sport, en onderwijs, cultuur en wetenschap.

Volt, lid-Gündogan (feb./mrt 2022), lid-Gündogan
in de periode 2021-2023: lid Tweede Kamer, fractievoorzitter TK

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Personalia

voornamen (roepnaam)
(Nilüfer)

geboorteplaats en -datum
Nazimiye (Turkije), 6 juni 1977

2.

Partij/stroming

partij(en)
  • D66 (Democraten 66)
  • Volt, tot 28 maart 2022 (geroyeerd)
  • partijloos, vanaf 28 maart 2022

lid tussentijds gevormde fractie(s)
  • groep-Gündogan (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 26 februari 2022 tot 9 maart 2022
  • groep-Gündogan (Tweede Kamer der Staten-Generaal), vanaf 22 maart 2022

3.

Hoofdfuncties/beroepen (7/10)

  • associate PA Bureau "Dröge & Van Drimmelen" te 's-Gravenhage, van april 2015 tot augustus 2017 (tevens verbonden aan StratejiCo)
  • adviseur JB Lorenz, van februari 2017 tot april 2018 (woonplaatsbeginsel Jeugdwet)
  • project- en interimmanager Rainman Group, van oktober 2018 tot februari 2019
  • accountmanager jb Lorenz, van september 2019 tot september 2020
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 31 maart 2021 tot 6 december 2023
  • fractievoorzitter Groep Lid-Gündogan, Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 26 februari 2022 tot 9 maart 2022
  • fractievoorzitter Groep Lid-Gündogan, Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 22 maart 2022 tot 6 december 2023

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

4.

Nevenfuncties

afgeleide functies, presidia etc.
rapporteur EU farmaceutische strategie (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 4 juni 2021 tot 6 december 2023

5.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

6.

Activiteiten

als parlementariër
  • Diende in 2022 samen met Henk Nijboer (PvdA), Lammert van Raan (PvdD) en Mahir Alkaya (SP) een initiatiefwetsvoorstel in over het vergroten van transparantie bij de ontbinding van rechtspersonen (36.172)

opvallend stemgedrag (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

7.

Wetenswaardigheden

algemeen (3/4)
  • Op 9 maart 2022 bepaalde de rechtbank Amsterdam dat zowel haar schorsing als de beëindiging van het lidmaatschap van de fractie moesten worden ingetrokken. Verder diende Volt haar een schadevergoeding van 5000 euro te betalen.
  • In een fractievergadering op 22 maart 2022, waarbij zijzelf wegens ziekte afwezig was, werd besloten haar uit de fractie te zetten. Dit gebeurde nadat het fractiereglement was gewijzigd. Het bestuur van Volt had deze stap eerder al aangekondigd en tevens aangegeven haar te royeren als lid. Dat laatste gebeurde op 28 maart. Zij besloot zelf om een rechtszaak wegens smaad en laster tegen de partij en fractieleiding door te zetten en uit te breiden. Het OM zag in juli 2022 af van vervolging. Het Gerechtshof van Amsterdam oordeelde in februari 2023 echter dat Volt het recht had haar uit de fractie te zetten.
  • Was van half februari tot half mei afwezig als Kamerlid

uit de privésfeer
  • Groeide op Weert

U ziet een selectie van wetenswaardigheden. In de uitgebreide versie is een overzicht van wetenswaardigheden opgenomen.

8.

Publicaties van/over

literatuur/documentatie
Arjan Visser, "Nilüfer Gündogan: 'Ik ben een fighter, een warrior. Geen slachtoffer'.’", Trouw (rubriek Tien Geboden), 30 april 2022

9.

Uitgebreide versie

Speciaal voor de verkiezingen voor de Tweede Kamer zijn de biografieën van alle kansrijke (volgens de peilingen) kandidaten in uitgebreide vorm raadpleegbaar op parlement.com.

Voor de overige ruim 5000 biografieën geldt het volgende:

In het digitale biografisch archief van de Stichting PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, parlementaire activiteiten, opleiding en wetenswaardigheden. Voorlopig is het beschikbaar stellen van uitgebreide biografieën, en/of daarop gebaseerde statistische gegevens, opgeschort. Wilt u een uitgebreide biografie inzien? Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.