H. (Hamit) Karakus

foto H. (Hamit) Karakus
Naar de grotere foto (verschijnt in een nieuw venster)
bron: Flickr / Partij van de Arbeid

Hamit Karakus (1965) was van 2 maart 2021 tot 13 juni 2023 Eerste Kamerlid voor de PvdA. Hij was in de periode 2006-2014 wethouder voor ruimtelijke ordening en wonen in Rotterdam en daarvoor politieagent en adjunct-directeur van een makelaardij. Momenteel is hij directeur van een onderzoeksinstituut naar leefwijzen en verslaving en van een bestuurlijk kenniscentrum. De heer Karakus hield zich als Eerste Kamerlid vooral bezig met zorg (coronabeleid) en landbouw.

PvdA
in de periode 2021-2023: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Personalia

voornamen (roepnaam)
Hamit (Hamit)

geboorteplaats en -datum
Kırşehir (Turkije), 22 februari 1965

2.

Partij/stroming

partij(en)
PvdA (Partij van de Arbeid)

3.

Hoofdfuncties/beroepen (5/11)

  • algemeen directeur kennis- en netwerkorganisatie Platform 31, van september 2014 tot 19 februari 2022 (aanpak bestuurlijke vraagstukken)
  • algemeen directeur IVO (Instituut voor Onderzoek naar Leefwijzen & Verslaving), van maart 2018 tot 19 februari 2022
  • strategisch consultant Socium31 B.V., vanaf 1 maart 2022
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 2 maart 2021 tot 13 juni 2023
  • hoofdcommissaris Politie, regio Noord-Holland, vanaf 1 september 2023

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

4.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

5.

Nevenfuncties

huidige (2/8)
  • voorzitter/initiatiefnemer FeijenoordXL
  • voorzitter onafhankelijke adviescommissie diversiteit en aanpak discriminatie, politie Rotterdam, vanaf 1 oktober 2021

vorige (2/8)
  • lid Raad van Toezicht VerDus (Verbinden van Duurzame Steden), van januari 2015 tot 18 februari 2022
  • lid bestuur Stichting Vrienden van het Maasstad Ziekenhuis, van maart 2015 tot 1 maart 2021

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc.
lid commissie parlementair onderzoek naar effectiviteit van antidiscriminatiewetgeving (Eerste Kamer der Staten-Generaal), vanaf 23 maart 2021

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Stapte een week na de gemeenteraadsverkiezingen van 2014 op als wethouder en politiek leider in Rotterdam naar aanleiding van de historische nederlaag van de PvdA.
 

8.

Uitgebreide versie

Speciaal voor de verkiezingen voor de Tweede Kamer zijn de biografieën van alle kansrijke (volgens de peilingen) kandidaten in uitgebreide vorm raadpleegbaar op parlement.com.

Voor de overige ruim 5000 biografieën geldt het volgende:

In het digitale biografisch archief van de Stichting PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, parlementaire activiteiten, opleiding en wetenswaardigheden. Voorlopig is het beschikbaar stellen van uitgebreide biografieën, en/of daarop gebaseerde statistische gegevens, opgeschort. Wilt u een uitgebreide biografie inzien? Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.