Mr. G.V.M. (Gala) Veldhoen

foto Mr. G.V.M. (Gala) Veldhoen
Naar de grotere foto (verschijnt in een nieuw venster)
bron: Website groenlinks.nl / Gabriela Hengeveld

Gala Veldhoen (1971) is sinds 13 juni 2023 lid van de gezamenlijke PvdA/GroenLinks-fractie in de Eerste Kamer. Zij was sinds 11 juni 2019 lid van de GroenLinks-Eerste Kamerfractie. Daarvoor was zij advocaat (met name media-advocatuur) en daarna rechter strafrecht en jeugdstrafrecht in Amsterdam. Voorts was zij lid van de Raad van Toezicht van de Nederlandse Publieke Omroep. Gala Veldhoen is een dochter van de beeldend kunstenaar Aat Veldhoen. Als Eerste Kamerlid houdt zij zich bezig met justitie en veiligheid en mediabeleid en is zij voorzitter van de commissie voor digitalisering.

GroenLinks, GL-PvdA
in de periode 2019-heden: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Personalia

voornamen (roepnaam)
Gala Venus Mohamed (Gala)

geboorteplaats en -datum
Amsterdam, 25 maart 1971

2.

Partij/stroming

partij(en)
GroenLinks

3.

Hoofdfuncties/beroepen (5/6)

  • advocaat, advocatenkantoor "Kalff Katz & Koedooder" te Amsterdam, van januari 1997 tot januari 2007 (mediadvocatuur)
  • kantonrechter en handelsrechter, rechtbank Midden-Nederland, van 1 januari 2007 tot 2013
  • rechter strafrecht en jeugdstrafrecht, rechtbank Midden-Nederland, van 2013 tot 1 januari 2019
  • rechter-plaatsvervanger, rechtbank Midden-Nederland, van 1 januari 2019 tot 1 juni 2019
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, vanaf 11 juni 2019

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

4.

Nevenfuncties

huidige (2/4)
  • lid Klachtencommissie, Vereniging Rembrandt, vanaf 1 oktober 2019
  • voorzitter Raad van Toezicht Hogeschool van Amsterdam, vanaf 1 januari 2021

vorige (2/4)
  • lid Ledenraad Rabobank Amsterdam, van 1 juni 2015 tot 1 juni 2019
  • lid Raad van Toezicht NPO (Nederlandse Publieke Omroep), van januari 2016 tot 1 juni 2019

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc. (2/3)
  • ondervoorzitter vaste commissie voor Onderwijs, Cultuur en Wetenschap (Eerste Kamer der Staten-Generaal), vanaf 27 juni 2023
  • voorzitter vaste commissie voor Digitalisering (Eerste Kamer der Staten-Generaal), vanaf 24 januari 2024

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

5.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

6.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • In 1988 debatteerde zij als gymnasiumscholiere met Hedy d'Ancona over feminisme
  • Zij is een dochter van de kunstschilder Aat Veldhoen en heeft een Vietnamees-Somalische moeder
  • Was gehuwd met popmuzikant Henny Vrienten
 

7.

Uitgebreide versie

Speciaal voor de verkiezingen voor de Tweede Kamer zijn de biografieën van alle kansrijke (volgens de peilingen) kandidaten in uitgebreide vorm raadpleegbaar op parlement.com.

Voor de overige ruim 5000 biografieën geldt het volgende:

In het digitale biografisch archief van de Stichting PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, parlementaire activiteiten, opleiding en wetenswaardigheden. Voorlopig is het beschikbaar stellen van uitgebreide biografieën, en/of daarop gebaseerde statistische gegevens, opgeschort. Wilt u een uitgebreide biografie inzien? Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.