E.S. (Eva) Akerboom M.Sc

foto E.S. (Eva) Akerboom M.Sc
Naar de grotere foto (verschijnt in een nieuw venster)

Eva Akerboom (1992) was 27 september 2023 tot 6 december 2023 lid van de Tweede Kamerfractie van de Partij voor de Dieren. Eerder was zij van 16 oktober 2018 tot 4 februari 2019, van 13 oktober 2022 tot 2 februari 2023 en van 10 mei tot 29 augustus 2023 tijdelijk lid. Mevrouw Akerboom was communicatiemedewerker van het partijbureau en medewerker/duoraadslid van de PvdD-fractie in de gemeenteraad van Amsterdam. Verder was zij in 2013-2016 voorzitter van PINK!, de jongerenorganisatie van de PvdD. In de Kamer hield zij zich bezig met stikstof, de NVWA, landbouw, veehouderij, zoönosen, dierenrechten, voedsel, biodiversiteit, natuur en in het wild levende dieren.

PvdD
in de periode 2018-2023: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Lisse, 12 maart 1992

2.

Partij/stroming

partij(en)
Partij voor de Dieren

3.

Hoofdfuncties/beroepen

  • kassa- en servicemedewerker C1000 Weeland te Lisse, van oktober 2007 tot augustus 2013
  • verkoopster en verantwoordelijk voor relatie met artiesten, VanderMeij guitars te Amsterdam, vanaf februari 2013
  • communicatiemedewerker partijbureau Partij voor de Dieren, van november 2013 tot januari 2015
  • fractiemedewerker Partij voor de Dieren gemeenteraad Amsterdam, van 1 januari 2015 tot 16 oktober 2018
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 16 oktober 2018 tot 4 februari 2019
  • fractiemedewerker Partij voor de Dieren gemeenteraad Amsterdam, van 4 februari 2019 tot 1 juni 2020
  • persvoorlichter Tweede Kamerfractie Partij voor de Dieren, vanaf 1 juli 2020
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 13 oktober 2022 tot 2 februari 2023
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 10 mei 2023 tot 29 augustus 2023
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 27 september 2023 tot 6 december 2023

tijdelijke vervanging Kamerlid
  • Verving op grond van artikel X10 van de Kieswet van 16 oktober 2018 tot 4 februari 2019 Femke Merel van Kooten-Arissen
  • Verving op grond van artikel X10 van de Kieswet van 13 oktober 2022 tot 2 februari 2023 Esther Ouwehand
  • Verving op grond van artikel X10 van de Kieswet van 10 mei 2023 tot 29 augustus 2023 Leonie Vestering

4.

Partijpolitieke functies

overzicht
  • fractiemedewerker/duoraadslid PvdD gemeenteraad van Amsterdam, vanaf januari 2015
  • (aspirant-)lid partijbestuur PvdD, vanaf 31 maart 2019

vorige
  • voorzitter PINK!, van mei 2013 tot april 2016

5.

Nevenfuncties

huidige
  • freelance verkoper "VanderMeij Guitars", vanaf 1 februari 2013 (het bedrijf van haar partner)

vorige
  • lid kascommissie VVE (Vereniging van Eigenaren), "de Zilvermeeuw" te Amsterdam, van oktober 2016 tot 1 juli 2021

6.

Opleiding

voortgezet onderwijs
  • gymnasium, R.K. Fioretti College te Lisse, van 2004 tot 2010

academische studie
  • politicologie (B.Sc), Vrije Universiteit te Amsterdam, van 2010 tot 2013
  • bestuurskunde: global environmental governance (M.Sc), Vrije Universiteit te Amsterdam, van 2013 tot 2014

stages e.d.
  • stage partijbureau Partij voor de Dieren te Amsterdam, van augustus 2012 tot januari 2013

7.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Zij is veganist
 


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.