E.S. (Eva) Akerboom M.Sc

foto E.S. (Eva) Akerboom M.Sc

Eva Akerboom (1992) vervangt vanaf 13 oktober 2022 Esther Ouwhand in de Tweede Kamerfractie van de Partij voor de Dieren. Eerder was zij van 16 oktober 2018 tot 4 februari 2019 al lid van deze fractie. Zij verving in 2018-2019 tijdelijk Femke Merel van Kooten, die met zwangerschapsverlof was. Mevrouw Akerboom was communicatiemedewerker van het partijbureau en medewerker/duoraadslid van de PvdD-fractie in de gemeenteraad van Amsterdam. Verder was zij in 2013-2016 voorzitter van PINK!, de jongerenorganisatie van de PvdD. In 2021 was zij kandidaat bij de Tweede Kamerverkiezingen.

PvdD
in de periode 2018-heden: lid Tweede Kamer, kandidaat Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Eva Suzanne (Eva)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Lisse, 12 maart 1992

3.

Partij/stroming

partij(en)
Partij voor de Dieren

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/8)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 16 oktober 2018 tot 4 februari 2019
  • fractiemedewerker Partij voor de Dieren gemeenteraad Amsterdam, van 4 februari 2019 tot 1 juni 2020
  • persvoorlichter Tweede Kamerfractie Partij voor de Dieren, vanaf 1 juli 2020
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 13 oktober 2022

tijdelijke vervanging Kamerlid
  • Verving op grond van artikel X10 van de Kieswet van 16 oktober 2018 tot 4 februari 2019 Femke Merel van Kooten-Arissen
  • Vervangt op grond van artikel X10 van de Kieswet vanaf 13 oktober 2022 Esther Ouwehand

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige
  • freelance verkoper VanderMeij Guitars, vanaf 1 februari 2013 (Het bedrijf van haar partner)

vorige
  • lid kascommissie VVE (Vereniging van Eigenaren), "de Zilvermeeuw" te Amsterdam, van oktober 2016 tot 1 juli 2021

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Zij is veganist

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.