E.M. (Eva) van Esch

foto E.M. (Eva) van Esch

Eva van Esch (1986) is sinds 9 oktober 2019 lid van de Tweede Kamerfractie van de Partij voor de Dieren. Zij begon bij de Partij voor de Dieren als communicatiemedewerker en social media manager op het partijbureau. Verder was zij manager van de internationale stichting van de partij, de Animal Politics Foundation, en fractievoorzitter in de Utrechtse gemeenteraad. Als Kamerlid houdt mevrouw Van Esch zich onder meer bezig met wonen, preventie, milieu, circulaire economie, vuurwerk, burgerrechten, racisme en discriminatie.

PvdD
in de periode 2019-heden: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Eva Maria (Eva)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Rossum (Gld.), 12 mei 1986

3.

Partij/stroming

partij(en)
Partij voor de Dieren, vanaf 2010

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/5)

  • manager Animal Politics Foundation (APF), van mei 2019 tot oktober 2019
  • lid gemeenteraad van Utrecht, van 27 maart 2014 tot 4 oktober 2019
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 9 oktober 2019

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige
  • lid algemeen bestuur Stichting Animal Politics Foundation, vanaf 12 oktober 2019

vorige (2/3)
  • secretaris Stichting Binnestebuiten, van 6 mei 2013 tot januari 2019
  • lid bewonerscommissie Lodewijk Napoleon Plantsoen

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Was vrijwilliger bij het tijdschrift van de Diabetes Vereniging Nederland en bij blad van het Nivon

verkiezingen
  • TK 2017: 6
 

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.