Ch.A. (Chris) Jansen

foto Ch.A. (Chris) Jansen
Naar de grotere foto (verschijnt in een nieuw venster)
Bron: Tweede Kamer der Staten Generaal

PVV-politicus, die namens zijn partij in de gemeenteraad van Almere, de Provinciale Staten van Flevoland en anderhalf jaar in de Tweede Kamer zat. Sinds juni 2023 is hij gedeputeerde. Hij was eerder salesmanager in de telecomsector. Als Kamerlid hield hij zich bezig met zorg en het jeugdbeleid, zo sprak hij bij een wijziging van de Tabakswet en in een debat over kindermishandeling. Stelde als eerste in de coronacrisis vragen over het nemen van strengere maatregelen om verspreiding van het virus tegen te gaan. Keerde na zijn Kamerlidmaatschap terug naar de lokale en regionale politiek.

PVV
in de periode 2019-heden: kandidaat-staatssecretaris, lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Personalia

voornamen (roepnaam)
(Chris)

geboorteplaats en -datum
Bussum, 27 oktober 1966

2.

Partij/stroming

partij(en)
PVV (Partij voor de Vrijheid)

3.

Hoofdfuncties/beroepen (5/7)

  • lid gemeenteraad van Almere, van 11 maart 2010 tot 15 januari 2020
  • lid Provinciale Staten van Flevoland, van 10 maart 2011 tot 18 december 2019
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 27 november 2019 tot 31 maart 2021
  • lid Provinciale Staten van Flevoland, van 29 maart 2021 tot 21 juni 2023
  • lid Gedeputeerde Staten (belast met economische zaken en woningbouw) van Flevoland, vanaf 29 juni 2023

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

4.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

5.

Nevenfuncties

vorige
  • lid dagelijks bestuur VNG Flevoland, tot maart 2019

6.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Werd in maart 2014 uit de PVV-raadsfractie gezet, omdat hij anders dan de acht anderen achter Geert Wilders bleef staan, na diens 'Minder, minder'-uitspraak. Korte tijd later werden de gelederen gesloten.
 

7.

Uitgebreide versie

Speciaal voor de verkiezingen voor de Tweede Kamer zijn de biografieën van alle kansrijke (volgens de peilingen) kandidaten in uitgebreide vorm raadpleegbaar op parlement.com.

Voor de overige ruim 5000 biografieën geldt het volgende:

In het digitale biografisch archief van de Stichting PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, parlementaire activiteiten, opleiding en wetenswaardigheden. Voorlopig is het beschikbaar stellen van uitgebreide biografieën, en/of daarop gebaseerde statistische gegevens, opgeschort. Wilt u een uitgebreide biografie inzien? Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

In deze biografie zijn gegevens verwerkt tot 18 februari 2021.