E. (Emiel) van Dijk

foto E. (Emiel) van Dijk
Naar de grotere foto (verschijnt in een nieuw venster)
bron: Tweede Kamer

Emiel van Dijk (1985) is sinds 6 december 2023 lid van de Tweede Kamerfractie van de PVV. Eerder was hij van 12 december 2018 tot 31 maart 2021 ook al lid van die fractie. Daarvoor was hij van 3 april tot 20 juli 2018 al vervangend Kamerlid voor dezelfde fractie, toen hij Gabriëlle Popken verving, die met zwangerschaps- en bevallingsverlof was. Hij was medewerker van de PVV-fractie in het Europees Parlement. Als Kamerlid houdt de heer Van Dijk zich bezig met Europese zaken.

PVV
in de periode 2018-heden: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Personalia

voornamen (roepnaam)
Emiel (Emiel)

geboorteplaats en -datum
's-Gravenhage, 22 maart 1985

2.

Partij/stroming

partij(en)
PVV (Partij voor de Vrijheid)

3.

Hoofdfuncties/beroepen

  • medewerker PVV Europees Parlement (medewerker van Lucas Hartong en vanaf 2014 van Vicky Maeijer)
  • medewerker PVV Europees Parlement, van 2011 tot januari 2018 (medewerker van Lucas Hartong en vanaf 2014 van Vicky Maeijer), opmerking: vanwege techn. redenen
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 3 april 2018 tot 20 juli 2018 (verving tijdelijk Gabriëlle Popken)
  • medewerker PVV Tweede Kamer der Staten-Generaal, van juli 2018 tot 12 december 2018
  • medewerker PVV Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 8 januari 2018 tot 3 april 2018
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 12 december 2018 tot 31 maart 2021
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 6 december 2023

tijdelijke vervanging Kamerlid
  • Verving op grond van artikel X10 van de Kieswet van 3 april tot 20 juli 2018 Gabriëlle Popken als Tweede Kamerlid

4.

Activiteiten

als parlementariër
  • In de periode 2018-2021 was hij woordvoerder defensie
  • Diende in 2020 samen met zijn fractiegenoot Geert Wilders een initiatiefwetsvoorstel in tot afschaffing van de dwangsomregeling bij asielaanvragen (35.406)

5.

Wetenswaardigheden

niet-aanvaarde politieke functies
  • lid Provinciale Staten van Noord-Brabant, maart 2011 (geweigerd vanwege onverenigbaarheid van functies)
 


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

In deze biografie zijn gegevens verwerkt tot 9 februari 2021.