Drs. F. (Farid) Azarkan MSc

foto Drs. F. (Farid) Azarkan MScvergrootglas

Farid Azarkan (1971) is sinds 23 maart 2017 lid van de Tweede Kamerfractie van DENK . Sinds 23 april 2018 vervangt hij tijdelijk Tunahan Kuzu als fractievoorzitter. De heer Azarkan was acht jaar werkzaam bij het Samenwerkingsverband van Marokkanen in Nederland. Verder was bekleedde hij managmentsfuncties bij de directie Vastgoed, bij de Rijksgebouwendienst en bij de Rijksdienst Cultureel Erfgoed. Daarvoor werkte hij bij de gemeente Amersfoort en in het bedrijfsleven. De heer Azarkan houdt zich als Kamerlid bezig met wonen en rijksdienst, veiligheid en justitie, infrastructuur en milieu en financiën.

Denk
in de periode 2017-heden: lid Tweede Kamer, fractievoorzitter TK

Voornaam (roepnaam)

(Farid)

Personalia

geboorteplaats en -datum
Ighmiren (Marokko), 16 oktober 1971

Partij/stroming

partij(en)
DENK, vanaf april 2016

Hoofdfuncties/beroepen

  • intercedent Randstad Holding, van 1994 tot 1997
  • regiomanager Start Holding, van 1997 tot 2000
  • lid directie ABC Managementgroep (facility- en bouwmanagement), van 2000 tot 2004
  • ambtenaar (managementfunctie), gemeente Amersfoort, van 2004 tot 2007
  • interim-projectleider sectorhoofd RACM (Rijksdienst voor Archeologie, Cultuurlandschap en Monumenten), ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, van april 2007 tot mei 2010 (1 dag per week)
  • interim-directeur Bureau van SMN (Samenwerkingsverband van Marokkanen in Nederland), van 1 december 2007 tot 1 juli 2008
  • directeur SMN (Samenwerkingsverband van Marokkanen in Nederland), van 1 juli 2008 tot 1 januari 2012
  • plaatsvervangend directeur directie Vastgoed, Rijksgebouwendienst, van mei 2010 tot april 2013
  • voorzitter SMN (Samenwerkingsverband van Marokkanen in Nederland), van 1 januari 2012 tot 1 juli 2016
  • directeur directie Vastgoed, Rijksgebouwendienst, van april 2013 tot juli 2014
  • plaatsvervangend directeur Transacties en Ontwikkeling, Rijksvastgoedbedrijfjaar, van juli 2014 tot december 2015
  • eigenaar "Cleverstone" BV (advisering over vastgoedmanagement), vanaf december 2015
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 23 maart 2017
  • fractievoorzitter DENK Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 23 april 2018 (tijdelijk)

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Kwam op zijn achtste naar Nederland
  • Zijn vader werkte bij een zilverfabriek in Schoonhoven

woonplaats
Culemborg

e-mailadres
f.azarkan@tweedekamer.nl

Publicaties/bronnen

literatuur/documentatie
  • Steven Derix en Sheila Kamerman, "'Echte Nederlander' houdt Marokkanen bij de les", NRC Handelsblad, 23 februari 2009
  • Rob Pietersen, "Farid Azarkan", Trouw, 3 april 2000

Uitgebreide versie

uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.