Drs.ing. T.J.H. (Tom) van den Nieuwenhuijzen

foto Drs.ing. T.J.H. (Tom) van den Nieuwenhuijzen
bron: Website GroenLinks / Gabriela*Hengeveld

Tom van de Nieuwenhuijzen (1982) was van 7 mei 2020 tot 31 maart 2021 Tweede Kamerlid voor GroenLinks. Hij was wethouder voor onder meer duurzaamheid en milieu van Son en Breugel en in 2019-2020 projectmanager programma Amsterdam Klimaat Neutraal. Als Kamerlid hield de heer Van den Nieuwenhuijzen zich onder meer bezig met defensie en ontwikkelingssamenwerking.

GroenLinks
in de periode 2020-2021: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

(Tom)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Weert, 18 juli 1982

3.

Partij/stroming

partij(en)
GroenLinks

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/13)

  • projectmanager Amsterdams Klimaatakkoord, gemeente Amsterdam, van januari 2019 tot februari 2020
  • senior projectmanager Nieuw Amsterdams Klimaat en het Amsterdams Klimaatakkoord, gemeente Amsterdam, van februari 2020 tot mei 2020
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 7 mei 2020 tot 31 maart 2021

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

vorige (2/3)
  • voorzitter "De MVO-Wijzer", van maart 2013 tot december 2014
  • voorzitter Roze Zaterdag Eindhoven 2014, van augustus 2010 tot december 2014

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Diende in 2021 met Joël Voordewind (CU), Mahir Alkaya (SP) en Kirsten van den Hul (PvdA) een initiatiefwetsvoorstel in over verantwoord en duurzaam internationaal ondernemen (35.761)
 

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

In deze biografie zijn gegevens verwerkt tot 16 februari 2021.