Drs. W.J.Th. (Wim-Jan) Renkema

foto Drs. W.J.Th. (Wim-Jan) Renkema
bron: tweedekamer.nl

Wim-Jan Renkema (1968) is sinds 13 juni 2018 lid van de Tweede Kamerfractie van GroenLinks. Hij was eerder onder meer rector van een brede scholengemeenschap, onderwijsinspecteur, directeur van een PABO en voorzitter van het College van Bestuur van een grote groep basisscholen in Noord-Nederland. De heer Renkema houdt zich als Kamerlid bezig met armoede- en schuldhulpbeleid, Participatiewet, GGZ en maatschappelijke diensttijd.

GroenLinks
in de periode 2018-heden: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Wiemer Jan Theodoor (Wim-Jan)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Drachten (gem. Smallingerland), 4 maart 1968

3.

Partij/stroming

partij(en)
GroenLinks, vanaf 1990

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/11)

  • rector Christelijke Scholengemeenschap "Bogerman" te Sneek, van 1 januari 2011 tot 15 maart 2016
  • voorzitter College van Bestuur Ambion Holding (onderwijsgroep "Primus" en scholennetwerk "De Basis") te Heerenveen, van 15 maart 2016 tot 14 juni 2018
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 13 juni 2018

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

vorige (2/3)
  • lid Adviescommissie Bezwaar en Beroep, Nationaal Agentschap 'Leven Lang Leren', van april 2008 tot augustus 2014
  • lid Raad van Toezicht Stichting Katholiek Onderwijs Drenthe, van december 2010 tot 1 januari 2016

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Heeft een tweelingbroer (Theo Jan)
  • Groeide op in Tijnje en Beetsterzwaag (Opsterland)

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.