Drs. P.H.M. (Paul) Smeulders

foto Drs. P.H.M. (Paul) Smeulders
bron: Tweede Kamer

Paul Smeulders (1987) is sinds 6 juni 2018 lid van de Tweede Kamerfractie van GroenLinks. Hij was daarvoor wethouder financiën, duurzaamheid en grondzaken van Helmond en was daarnaast in deeltijd actief als adviseur public affairs bij Natuurmonumenten. Eerder was hij burgerraadslid in Helmond en Statenlid in Noord-Brabant. Als Kamerlid houdt hij zich bezig met pensioenen, arbeidsmarkt en inkomen, wonen en ruimtelijke ordening.

GroenLinks
in de periode 2018-heden: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Paul Henricus Maria (Paul)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Helmond, 15 juli 1987

3.

Partij/stroming

partij(en)
GroenLinks

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/7)

  • adviseur public affairs, Natuurmonumenten, van april 2011 tot juni 2018 (sinds 2014 deeltijdfunctie)
  • wethouder (van financiën, duurzaamheid en grondzaken) van Helmond, van 6 mei 2014 tot 6 juni 2018
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 6 juni 2018

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

vorige (2/8)
  • lid bestuurlijke klankbordgroep "Gebouwde Omgeving", VNG (als wethouder)
  • lid "Leaders for Nature committee", IUCN NL, van juni 2013 tot mei 2014

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër (2/3)
  • Nam in 2018 van Zihni Özdil de verdediging over een initiatiefwetsvoorstel over gelijke arbeidsvoorwaarden voor werknemers die in het kader van payrolling ter beschikking zijn gesteld. Medeverdedigers zijn Gijs van Dijk (PvdA) en Bart van Kent (SP). (34.837)
  • Diende in 2018 een initiatiefwetsvoorstel in over het voorkomen van pensioenkortingen op korte termijn (35.096)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Zijn broer Stijn is fractievoorzitter van de PvdA in Provinciale Staten van Noord-Brabant

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

In deze biografie zijn gegevens verwerkt tot 15 maart 2017.