G.P. (Gerard) van den Anker

foto G.P. (Gerard) van den Anker

Gerard van den Anker (1972) is sinds 12 januari 2021 lid van de CDA-Tweede Kamerfractie. Hij is fruitteler en was wethouder in de gemeente Maasdriel (2014-2018). De heer Van den Anker woont in Hedel.

CDA
in de periode 2021: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

(Gerard)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Hedel, 18 maart 1972

3.

Partij/stroming

partij(en)
CDA (Christen-Democratisch Appèl)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/5)

  • lid gemeenteraad van Maasdriel, van 11 maart 2010 tot 13 mei 2014
  • wethouder (van o.a. recreatie, natuur, ruimtelijke ordening, wonen, waterstaat en duurzaamheid) van Maasdriel, van 13 mei 2014 tot april 2018
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 12 januari 2021

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige (2/3)
  • voorzitter Klachtencommissie, Brabant Wonen/Zorggoed Brabant, vanaf januari 2010
  • voorzitter NFO (Nederlandse Fruittelers Organisatie), vanaf augustus 2018

vorige (2/3)
  • lid Raad van Toezicht Cello, van juni 2006 tot december 2014 (begeleid wonen, werken en dagbesteding)
  • voorzitter bestuur woningbouwvereniging "De Goede Woning-Neerijnen", van juli 2008 tot juni 2016

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.